Podtitul: Bestiální zabijáci

ISBN: 978-80-7388-245-7

XYZ (2009) 978-80-7388-245-7 351
XYZ (2006) 80-87021-24-X 351
Vašut (2001) 80-7236-027-2 160

Tato kniha se zabývá současnými kanibaly, kterým je kupříkladu Albert Fish. Rozebírá život dotyčných kanibalů od jejich dětství, jejich psychiku i detaily jejich činů, čímž nám dává šanci pochopit účel jejich běsnění. Některé pasáže jsou vysloveně nechutné, přesto doporučuji přečíst knihu celou. (Založil/a: Lilithen)

Romanka
  19. 2. 2015, 8:41
Úvodní kapitola zabývající se historií kanibalismu od dávných dob až po současnost mi přišla silně nedotažená, přišlo mi, že autorka přeskakuje nechronologicky z období do období, míchá dohromady legendy a skutečnost, aniž by to bylo nějak výrazně odděleno. Celkově se mi ten začátek špatně četl, což mohlo být i překladem, kdo ví. Každopádně když se začala zabývat konkrétními novodobými kanibaly, tak jsem se nemohla od knihy odtrhnout, je to velice zajímavé téma a člověk žasne, čeho jsou lidé schopni. Takže i přes špatný začátek dávám pět hvězdiček ;-)

Skvělý doplněk k filmu Ghoul, o Čikatilovi je zde jedna docela obsáhlá kapitola.
Shax
  28. 10. 2011, 22:59
Tak tuhle mám ráda, stejně jako jiné morbidní a nechutné tituly. Díky ní znám dost známých masových vrahů a kanibalů, avšak začínám zjišťovat, že při běžné konverzaci je mi tato znalost k ničemu :D.
dollyk
  11. 9. 2016, 10:04
Je to morbidní a nechutné, takhle si užívat čtení o zrůdách kolem nás, ale co se dá dělat? Prostě to na mě tak působí. Dokonce jsem o Albertu Fishovi vytvořil článek na Wikinu. Tím je nechci nějak omlouvat nebo zbožňovat, ne - proto se mi to nelíbí. Jde o svědectví o nejzazších propastech lidství, které už za lidské nepovažujeme.