Delfín, příběh jednoho snílka

Delfín, příběh jednoho snílka Originální název: Dolphin, story of a dreamer

Metafora - 2005
ISBN: 80-7359-768-3

Metafora (2005) 80-7359-768-3 74

Celé se to odehrává v moři. Celé je to něžné, mystické a romantické jako pohádka. A celé je to o delfínech. Jenže opravdu jenom o nich? Delfíní snílek, který tvrdošíjně opouští stádo, aby se vozil na vlnách a čekal na tu nejlepší vlnu svého života, jako by nám něco nebezpečně připomínal. A co teprve, když se od své rodiny odpoutá docela a vydá se na širé moře, kde ještě nikdo z jeho druhů nebyl a kde na něj prý číhá jistá smrt. Delfín Daniel však za svou vizí míří tak usilovně, že se nelekne ani žraloka, přežije setkání s obrovskou lodí a nakonec potká podivné dvounohé tvory, kteří surfují na prkně a také čekají na svou životní vlnu Kouzelný příběh je z rodu poetických vizí Richarda Bacha, jehož Jonathan Livingston Racek se dotýká našich srdcí stejně naléhavě...

„Nedovol svým strachům, aby stály v cestě tvým snům.“ (životní krédo autora)

Zdroj: www.metafora.cz (Založil/a: Elisa.Day)

Laděnka Šušu
  1. 2. 2014, 16:13
Nádherný, poetický, pohádkový příběh. Příběh je i zfilmován jako 3D animovaná pohádka pro děti, krásné.