Svět může být i jiný

Svět může být i jiný Originální název: Tales From the Heavens

Metafora - 2005
ISBN: 80-86518-96-5

Metafora (2005) 80-86518-96-5 102

Máte rádi něco, co by vás pohladilo po duši, potěšilo a přivedlo k zamyšlení? Pak je tahle povídková sbírka pro vás tím pravým. Na jejích stránkách je totiž možné úplně všechno. Hvězdy cestují na zem, aby tady pomáhaly bláhovým smrtelníkům, anebo si v podobě malého chlapce staví toho největšího draka, co je vynese zpátky na oblohu. Ztracené velrybí mládě putuje za stádem, slunce a měsíc se stávají milenci, jimž je dopřáno jen krátké objetí během zatmění… Zdá se vám to naivní? Dětinské? Možná. Když se ale pořádně začteme, zaposloucháme do naléhavého vypravěčova hlasu, zjistíme, že to my sami toužíme po něčem, co nás vynese až do oblak, to my bloudíme nekonečným oceánem, pláčeme po lásce, trápíme se vlastní nedokonalostí… Ti, kdo si už dříve oblíbili mystické příběhy Richarda Bacha, naleznou v téhle knížce stejně nevšední inspiraci a povzbuzení.

Zdroj: www.metafora.cz (Založil/a: Elisa.Day)