Partyzánova dcera

Partyzánova dcera Originální název: Partisan’s Daughter

BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-303-1

BB art (2008) 978-80-7381-303-1 174

Jako dějiště románu si Louis de Bernières netradičně vybral Londýn na sklonku sedmdesátých let a zasadil do něj příběh nešťastně ženatého Chrise a Rozy, mladé Srbky, která se nedávno přistěhovala do hlavního města.
Chris si Rozy všimne při cestě autem na rohu ulice a neohrabané oslovení nakonec skončí pozváním kafe. Nezůstane u jednoho setkání a Roza mu začne vyprávět svůj životní příběh od dětství v rodině Titova partyzána až nedávnou barvitou a riskantní minulost v Londýně. (Založil/a: Elisa.Day)

teite
  17. 12. 2013, 21:12
Z autorových knih se mi tato líbila asi nejméně, ale i tak určitě stojí za přečtení. Asi jsem po jihoamerické trilogii zkrátka čekala něco jiného.
Raggen
  23. 2. 2012, 8:34
Moc příjemné čtení okořeněné zajímavými životními příběhy Rozy. Jen mě na konci mrzelo, jak to Chris podělal... I když na druhou stranu jsem ani nečekala že v téhle knížce objevím americký happyend a hlavně životní příběhy taky většinou nekončí jen dobře.
aubergine
  22. 9. 2013, 10:27
K Partyzánově dceři jsem se dostala náhodou, ale objevila jsem díky ní Louise de Bernieres. Kniha je docela útlá, ale skvěle se čte a příběh je originální. Mám ráda knihy s příběhem (u téhle mi navíc přišel zajímavý pohled dvou osob na totéž) a tuhle rozhodně doporučuju.
zakov77
  26. 4. 2014, 16:47
Jsem ráda, že jsem na tuhle knihu v knihovně náhodou narazila a půjčila si jí. Moc se mi líbila a přestože mi bylo jasné, že to neskončí happyendem, pořád jsem čekala, že spolu budou aspoň něco mít. Rozhodně mě naštvalo, jak to na konci Chris zkazil. Každopádně si od tohoto autora přečtu i další díla.