Originální název: Birdman

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-863-2

Domino (2013) 978-80-7303-863-2 352
Domino (2003) 80-7303-138-8 352

Některé zločiny nás šokují. Některé děsí. A některé předčí naše nejhrůznější představy... Detektiv Jack Caffery umí nahnat hrůzu i nejprotřelejším kriminálníkům, ale tentokrát už od začátku tuší, že ho čeká procházka peklem. Když je na opuštěném předměstí Londýna nalezeno pět mrtvol bestiálně znetvořených a sexuálně zneužitých žen, zavládne mezi přivolanými policisty zděšení. A to ještě nevědí, že vrah zanechal v tělech svých obětí malý suvenýr – a že vše provedl se zručností zdatného operatéra, byť poněkud zvrhlého... Oficiální vyšetřování se drží několika různých verzí, ale Caffery ví, že pravda je někde jinde. Ačkoli je si vědom, jak zrůdně geniální je jeho protivník, nepolevuje ve svém úsilí zjistit motiv vražd a odhalit jejich pachatele. Když se mu konečně podaří zahnat vraha do kouta, může celé město konečně vydechnout, že noční můra skončila. Nebo snad ne? (Založil/a: setler)

Mo Hayder Mo Hayder
*01.01.1962

illy
  17. 8. 2012, 12:02
Výborná detektivka. Dobře napsané, nadprůměrně nechuťáren, napětí až do konce. Rád si přečtu další. Doporučuji.
Domovoj
  9. 4. 2016, 15:17
Mě tato kniha moc neoslovila. Detektivové řešící tento případ spolu moc nespolupracovali, každý si tak nějak hrabal na svém písečku, scházela jim bystrost a logické uvažování, spolupráce. Samotné vraždy byly opravdu někdy až moc, říkala jsem si, jestli je reálné, aby někdo byl takto úchylný a sadistický.
Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 21:34
Ze začátku jsem se nemohla do knihy začíst, ale pak to začal být docela nářez. Měla jsem to trochu jako na houpačce, chvíli jsem ji hltala, chvíli jsem měla pocit, že je to všechno velmi zdlouhavé. Ale téma teda bylo opravdu příšerné, chvílemi se mi docela klepal žaludek. Nikdy by mě nenapadlo, že takovou knížku může napsat žena.
MMacicekk
  6. 6. 2015, 17:38
Tak to byla teda síla, chvíli sice trvalo než jsem se začetla, ale pak jsem byla napnutá až do konce. Určitě mám v plánu si přečíst další knihy.
jarin58
  27. 9. 2012, 12:07
Asi nebudu úplně normální,ale kniha se mi moc líbila.Napínavé od začátku do konce.Už se těším na jiné knihy od Mo Hayder
lenka40
  27. 11. 2016, 13:59
Tak moje první kniha od Mo Hayder . Nejdřív jsem si myslela ,že prostě klasika vrah vyšetřovatel .Chvilku z pohledu vraha chvilku z pohledu vyšetřovatele. Ale musím říct, že mě autorka překvapila ,takže ke konci docela nářez . A hlavně překvapení.
Lucky83
  19. 5. 2013, 19:44
Pomalejší rozjezd, ale potom? Hltání stran až do konce. Napínačka. Každá sebemenší hnusárna popsána dokonale. Nedoporučuji k jídlu, ale jinak doporučuji :)
Denisa Kotěrová
  24. 10. 2016, 12:23
Přiznám se, že po přečtení první kapitoly jsem se musela přemlouvat, abych se ke knize vrátila a ještě víc, abych ji dočetla. Zajímavé mi to přišlo až kolem 150str a posledních 40str jsem se chytala za hlavu, zda to autorka myslí vážně (proč se takovou dobu řeší věci kolem domu, když uvnitř umírají dvě ženy??...) Ano, napínavé to bylo. Často jsem se ztrácela ve jménenech, nedořešený sousedský vztah jsem také nepochopila. Četla jsem lepší knihy, za mě bohužel docela zklamání...
kamienkova33
  17. 5. 2016, 9:18
Konečne dobré krimi! Od autorky som čítala aj Unesenú, to sa mi tiež páčilo, ale v tomto prípade dávam ešte o jednu hviezdičku viac :-) Chvíľami veľmi drastické, nosná téma je nekrofília, čiže to nie je ,,pekné" ani ľahké čítanie. Obálka ma dlho nelákala, ale nakoniec som sa o toho pustila a neľutujem, už mám rozčítanú ďalšiu od tejto autorky. Komu nevadia drsné opisy celkom krutá realita, tak určite odporúčam :-)
Tuxik
  29. 11. 2013, 20:03
Začátek pomalejší, ale o to napínavější konec plný zvratů. Rozhodně doporučuji si přečíst. Jsem zvědav na další knihy od spisovatelky.