Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Hrdinové divokého západu

87%
4 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Hrdinové divokého západu
Autor:
Originální název: Heroes without Glory

Nejnovější vydání:
Toužimský a Moravec - 2004
ISBN: 80-7264-068-2
Počet stránek: 158
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 5x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Toužimský a Moravec (2004) 80-7264-068-2 158

Životní příběh šesti mužů, nikoliv pistolníků, ale skutečných „hrdinů Divokého západu“. Lidí, co pomáhali budovat tehdejší společnost a dnešní kulturu. Kniha o mužích, kteří jsou podle bez slávy na rozdíl od lupičů a vrahů (jako byl např. Billy the Kid, Butch Cassidy, Wyat Earp a další) skutečnými hrdiny Divokého západu. Jde o obyčejné muže (lékař, listonoš nebo švec), jejichž hrdinství bylo opravdové a proto zasluhují skutečné ocenění (Založil/a: Jarin)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Fabienne
80% 80% 80% 80% 80%
  23. 3. 2012, 16:35
Tajuplné kouzlo pustin Jihozápadu je zdrojem podivných jevů. Jsou lidé, kteří tvrdí, že za večerního tlumeného šera, když na písčiny padá stín a představivost tomu očarování podléhá, jsou vidět obrysy temných postav - dávných předků pueblanů, kteří scházejí dolů ze svých skalních příbytků, aby stopovali jelena a antilopy. Vyzáblí španělští rytíři přijíždějí na koních rozpálení dobyvatelskou horečkou, která jim svítí z jejich hluboko zapadlých očí. Hrdí rychlonozí bojovníci kmene Navajo se chystají přepadnout nějaké klidné, nic netušící pueblo. Klopýtající staří vousatí zlatokopové neustávají hledat stále jim unikající skryté doly. Psanci jako Billy Kid a Marino Leybas se s pistolemi v rukou mění v legendu. A hubení divocí Apači lákají propocené zoufalé kavaleristy k dlouhému krvavému pronásledování. Mezi nimi prochází jejich zbraněmi a válčením nezastrašený, stále v míru ke všem promlouvající drobný muž středního věku. Sám a neozbrojený jde pěšky a šlape, pochoduje a rázuje na cestě poznání a pochopení od věků trvajících dějin svých bližních, s malou kabelou plnou drobně psaných poznámek v jedné ruce a měřicí tyčkou v druhé.
-----------------------------

Svůj vztah ke knihám tohoto typu jsem už zmínila u titulu Hrdinové bez slávy, takže mohu jen dodat, že není od věci si občas přečíst něco úplně jiného - něco, co není mezi světovými bestsellery a přesto má svou hodnotu.