Originální název: Belle et Sébastien

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1993
ISBN: 80-205-0300-5

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1993) 80-205-0300-5 203

Píše se rok 1943. Vesničku v srdci Alp terorizují německé jednotky. Někteří obyvatelé se ale i přesto spojí a bojují… Uprostřed nádherných, ale i děsivých hor se odehrává strhující drama o přátelství. Podaří se Sebastiánovi ubránit a zachránit „Bestii“, tajemné zvíře, před obyvateli vesnice? Zvítězí nad lidskými předsudky? (Založil/a: bozk)

Bloodym
  10. 12. 2013, 23:04
Seriál jsem v dětství milovala a ten mě navedl ke knize. Příběh přátelství chlapce Sebastiána a feny Belly si spojuji s dětstvím stejně neodmyslitelně jako punčocháče :))
LeaLea
  7. 3. 2012, 13:37
Tu jsem četla ještě na základní škole. Vzpomínám, že jsem na ni dlouho nemohla zapomenout :) Dojemné čtení o přátelství chlapce a psa.
Tojaheva
  11. 5. 2015, 9:47
Nikdy jsem neviděla seriál ( jak uvádí Bloodym), ale vůbec nelituji, pač moje představivost jela na plný obrátky. Překrásná kniha s poutavým a napínavým dějem. Všem vřele doporučuji.
ilon-a
  31. 3. 2014, 8:58
Příběh Belly a Sebastiana je jeden z nejkrásněji vylíčených přátelství člověka a psa v dějinách literatury.