Korouhev cti

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Domino - 2009
ISBN: 978-80-7303-443-6

Domino (2009) 978-80-7303-443-6 558

Roku 1187 se mladému skotskému templáři Alexandru Sinclairovi, který jako jeden z mála nezahynul v bitvě u Hattínu, podařilo uprchnout do pouště. Svou příslušnost k templářskému řádu zatají nejen v obavě o svůj život, nýbrž i proto, že patří k hrstce vyvolených, kteří se stali členy starobylého Sionského bratrstva, utajeného společenství v samotném nitru Řádu. Dva roky se vypravuje král Richard Lví Srdce na další tažení, jež má osvobodit Svatou zemi. Na cestě ho doprovází sir Jindřich St. Clair, který se podvolil králově vůli pouze proto, aby zajistil dobrou budoucnost svému synovi Andréovi. Od okamžiku, kdy křižáci vstoupí do Svaté země, se začíná odvíjet příběh tří templářů, Alexandra, Jindřicha a Andrého. Politické i osobní intriky křižáckých vůdců opět přivádějí rod St. Clairů a potažmo i samotný Řád na pokraj zničení. (Založil/a: skjaninka)

Jack Whyte Jack Whyte
*??.??.1940

Artep524
  27. 6. 2016, 10:27
Po knize jsem sáhla, jelikož mne zajímají příběhy a historie templářského řádu. Jediné, co mne zklamalo, je závěr knihy.
Plisek
  14. 11. 2013, 9:21
Musím říct, že kdyby tato trilogie byla dvoudilna, asi by mě bavila více. Poslední díl, mě už docela nudil, zatímco první i druhý díl mě dokázaly pohltit. Ve třetím díle jsou až podivuhodně často popisovány hygienické zvyky templářů a někteří rytíři snad smrdí i ze stránek. Jinak celkově trilogii hodnotím kladně, především díky zasazení příběhů do historických realií