Dítě proroctví

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Fantom Print - 2004
ISBN: 80-86354-34-2

Fantom Print (2004) 80-86354-34-2 492

Tři staletí chránily královny - válečnice Skalu. Staré proroctví říkalo, že dokud bude Skale vládnout královna, bude země v bezpečí. Ale král Erius se nechal korunovat na úkor nevlastní sestry a staré proroctví pošlapal. Teď mor a sucho kráčí zemí a potyčky s nepřátelským Plenimarem ji ještě více oslabují. Narodit se ženou královské krve znamená podpis rozsudku smrti, protože král všemi prostředky chrání trůn pro svého dědice. Ví, že největší nebezpečí hrozí z vlastní rodové linie a od Illiorových věrných, kteří šíří slova proroctví mezi pochybující lid. Tobin, králův synovec, pomalu dospívá. Nikdo netuší, že jen díky temné magii je mužské tělo a tvář skořápkou, která skrývá dívku. Pouze Tobinův otec, dva čarodějové, lesní čarodějnice a chůva znají pravdu. pouze oni mohou ochránit Tobina před hněvem krále, šílenstvím matky a strašlivým běsněním démonického ducha jeho bratra, rozhodnutého pomstít svou surovou vraždu... (Založil/a: skjaninka)

Magyana
  9. 4. 2013, 14:58
Tamír trillogy je poněkud slabší než Nightrunner, ale skutečně jen o chloupek. Rozhodně stojí za přečtení.
S.monika
  6. 2. 2014, 23:49
Nerada přiznávám, ale Nightrunner je o vlásek lepší, ale upřímně jsem tuto sérii četla vícekrát než Nightrunner. Myslím, že má skvělou, ojedinělou dějovou linie. Příběh je napsán citlivě, realisticky a Flewellingová je podle mě jedna z nejlepších autorů fantasy
Methat
  9. 6. 2015, 13:52
Dítě proroctví je prvý diel z trilógie, ktorý napísala americká spisovateľka Lynn Flewelling. Obálka sa mi vyložene hnusila. Než román je kniha skôr takým prológom, úvodom, takže od ďalších dvoch kníh očakávam väčší posun, viac akcie, napätia, atp. Autorka v knihe opisuje život Tobina, chlapca, ktorý ešte zo začiatku vôbec netuší, že sa v ňom skrýva dievča. Román sa číta dobre, no pre niekoho by pomalosť deja mohol byť mínus. Rozhodne som zvedavý na pokračovanie, ako sa príbeh ďalej vyvinie. 70%!

"Tobin si připadal lehký, jako by se jeho tělo chystalo odlétnout ve větru jako chmýří pampelišky."