Skrytý válečník

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Fantom Print - 2007
ISBN: 978-80-86354-91-0

Fantom Print (2007) 978-80-86354-91-0 510

Dívka v chlapeckém těle - s touto krutou pravdou je Tobin nucen se smířit. Svou novou identitu však nesmí nikomu prozradit. Ani svým nejbližším, protože by tím mohl ohrozit jejich životy. Král Erius v chorobné touze po moci totiž neváhá jít přes mrtvoly. A královy plamínky šílenství ještě rozdmýchává čaroděj Niryn. Sám totiž rozehrál vlastní hru o královský trůn. Události tak spějí k nevyhnutelnému konfliktu. (Založil/a: skjaninka)

Methat
  9. 6. 2015, 13:52
Druhá časť trilógie o Tobinovi (už teda o Tamir) má konečne lepšie pasáže než prvý diel, ktorý pôsobil skôr ako taká veľká introdukcia. Aj keď je ešte prvá polovica knihy v podobe prvého dielu, kedy sa nič moc nedeje, od polovice začne byť dej dynamickejší, konečne sa dozvieme čo to o Atyionu a dokonca ho aj navštívime (som rád, že má Lynn rada mačky) a na rad neprídu len cvičné boje a duely ale aj skutočné bitky s Plenimarom. Veľmi ma potešila kapitola s Arkonielom, kedy testoval nové kúzlo s časopriestorom. Kniha dokáže dojať - aj keď autorka naťahuje príbeh ako sopeľ, (konečne) konečné stretnutia dokážu chytiť naozaj za srdce - aj keď bol priebeh a koniec celkom očakávatelný. Teraz už len prelúskať poslednú knihu, kde na nás autorka prichystala zaujímavé situácie.