Duchovní příčiny nemocí

Duchovní příčiny nemocí Originální název: Duchovní příčiny nemocí

Agape Brno - 1999
ISBN: 80-238-3704-4

Agape Brno (1999) 80-238-3704-4 160

Současná medicína sice detailně popíše tělo člověka a průběh procesů nemocí, není však schopna odpovědět, proč člověk žije a proč je nemocen. Těmito otázkami se mohou zabývat jen ty obory, jejichž předmětem poznání jsou dimenze bytí, které byly ještě před vznikem hmotného. Tato dimenze je označována jako duchovní a základním způsobem jejího nazírání na veškeré dění je z hlediska věčnosti
Knih, popisujících duchovní příčiny nemocí, je mnoho. Mnohé vyšly i u nás v překladu. Za nejlepší je možné jmenovat Dethlefsenovu „Nemoc jako cestu“ a Lazarevovu „Diagnostiku karmy“.
Avšak žádná z těchto knih, které se ve světě a u nás tímto tématem zabývají, neobsahuje to, co obsahuje navíc tato kniha: praktický návod na východisko ze situace, to jest meditační modlitbu – mantru, zaměřenou na neutralizaci špatného duchovního směřování člověka, které zmíněnou nemoc vyvolalo. Tato mantra je vypsána vždy pod vyzařujícími obrázky, které jsou v knize uvedeny pro většinu hlavních nemocí. Její prožití a stálé opakování časem zneutralizuje v našem podvědomí i nadvědomí vlastní duchovní příčiny nemocí, nemoc přestane dostávat vadné impulsy ducha, špatný směr myšlení vyhasne. Nemoc se vyhojí v duši a následně i na těle. Metody léčení obrázky a meditační modlitbou se nijakým způsobem nekříží s tradiční medicínou. Je to rozšíření léčby o duchovní úroveň. (Založil/a: vladislaus)