Pandemonium

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Triton - 2009
ISBN: 978-80-7387-303-5

Triton (2009) 978-80-7387-303-5 336

Je to náš svět - nebo není? Neliší se skoro ničím, nic v něm nechybí... Spíš něco přebývá: množství démonů, kteří mají ve zvyku posednout vybranou oběť, v jejím těle si odehrát oblíbenou scénku (v mnoha případech končící něčí smrtí) a tiše se vytratit. Do jiného hostitele.

Případů posednutí je už tolik, že se jimi musí vážně zabývat církve i vědci. Pořádají se konference, fanoušci démonů mají své cony, ani jeden názor se nepodobá druhému...

Del prodělal několik posednutí. Jeho potíže neustupují, navíc mají tak netypický průběh, že si může vybrat mezi cejchem podvodníka nebo šílence. Co mu poradí vymítačka, která má s posedlostí právě tak důvěrné a osobní zkušenosti? Čím to, že se jedna démonická rodinka stahuje na stejné místo? Čím to, že se jedna démonická rodinka stahuje na stejné místo, do mrňavého městečka v Kansasu, které kromě domorodců mohou znát už jedině čtenáři obskurních komiksů? (Založil/a: Slepec)

Daryl Gregory Daryl Gregory
*26.06.1965

hawranek
  21. 8. 2012, 10:00
Hodnotit knihu nemohu, nedočetla jsem ji. Nemám ráda knihy, do jejiž čtení se musím doslova nutit. Kniha nezáživná, nepřekvapivá.
katchenka
  6. 5. 2012, 16:23
Kniha se mi poměrně líbila. Žádná těžká literatura to není. Byla čtivá, konec nijak zvlášť překvapivý. Kniha vhodná na delší cestu ve vlaku, kdy se vám moc nechce přemýšlet.