Originální název: Star Wars: Heir to the Empire

ISBN: 978-80-252-1380-3

Egmont (2010) 978-80-252-1380-3 392
Baronet (2000)
Olympia (1993)

První kniha Thrawnovy trilogie.

V nakladatelství Baronet vyšla kniha pod názvem "Dědic říše"

Od událostí popsaných v Epizodě VI: Návrat Jediho uplynulo pět let: povstalecká Aliance zničila novou Hvězdu smrti, porazila Dartha Vadera a císaře a zahnala zbytky imperiální flotily do vzdáleného kouta galaxie. Princezna Leia a Han Solo očekávají narození jediských dvojčat a Luke Skywalker se stal prvním z řady nových rytířů Jedi.
Avšak tisíce světelných let daleko se velení nad poraženými zbytky imperiální flotily ujímá poslední z císařových nejvyšších velitelů velkoadmirál Thrawn, který je dokáže stmelit a připravit k válce vedené přímo proti křehkému srdci Nové republiky. Díky dvěma důležitým objevům se tomuto temnému válečníkovi může podařit zničit vše, co se odvážní muži i ženy povstalecké Aliance s takovým úsilím snaží vybudovat. Strhující příběh plný akce, dobrodružství a mystického tajemství tvoří začátek trilogie, která plným právem patří do zlatého fondu románů o Hvězdných válkách. (Založil/a: Mr. Sova)

DarrenMoore
  2. 2. 2014, 0:28
První kniha z prostředí SW, co se mi kdy dostala do rukou. Četl jsem oba překlady - onen přeslavný od Baronetu, v němž se to jen hemží "hvězdnými torpédoborci" a křížo-křídlími stíhačkami, i ten nový. Spolu se zbytkem série můj nejoblíbenější kousek z Expandovaného universa.