Originální název: Man of the Forest

ISBN: 978-80-7376-195-0

Olympia (2010) 978-80-7376-195-0 305
Oddych (2000)
Olympia (1974)

Zálesák Milt Dale, vytržený z poklidného života v tichu horských lesů Divokého západu, se stane iniciátorem i svědkem vzrušujících událostí. Pomáhá přátelům v boji proti banditům a desperátům, překonává nejrůznější komplikace a nástrahy a přitom řeší vnitřní spor: Má se vrátit do společenství lidí, nebo zůstat při svém samotářském způsobu života v nezkrotné přírodě? Sugestivní líčení přírody potvrdilo autorovu výbornou znalost Divokého západu i lidí, kterým tento kraj učaroval. (Založil/a: y0p)

Zane Grey Zane Grey
*31.01.1872 - †23.10.1939

teite
  10. 6. 2014, 7:48
Toto je kniha mého dospívání. Přečetla jsem ji mockrát, a přestože bych to nečekala od autora, který je primárně považován za tvůrce dobrodružných románů pro chlapce a muže, je to pro mě jeden z nejkrásnějších milostných příběhů.
Francoa
  15. 9. 2010, 9:28
Nejdříve bych chtěl opravit - originál název je Man of the Forest.Kniha Zálesák bezesporu
patří mezi 40 nejkrásnějších knih Zane Greye,ale i ostatní mají vynikající části,i když zbytek je dobrý průměr.Krásná je ta část knihy,kdy Helena a Bo žijí v Rájské zahradě Milta
Dalea.Kniha je určena všem milovníkům přírody,zvěře,ale i dobrodružství a romantiky.Překvapilo mě,že
i tato kniha v nedávné době vyšla v U S A v necenzurované verzi pod názvem Dorn of the
Mountains.