Rudý pes

Rudý pes Originální název: Red Dog

BB art - 2002
ISBN: 80-7257-944-4

BB art (2002) 80-7257-944-4 118

Jak už jsme u Bernierese zvyklí – vtipný i dojemný příběh vypovídá jak o psech, tak především o nás, o lidech. Ovčáčtí psi plemene kelpie jsou známi svou nezdolností a inteligencí, ale i mezi nimi byl Rudý pes alias Rudoch naprostý originál. Po celém severozápadním pobřeží Austrálie proslul jako profesionální stopař a skutečně mu nečinilo nejmenší problémy poznat majitele auta podle zvuku jeho motoru a přimět jej, aby ho odvezl o kus dál. Všichni ho chtěli adoptovat (jedna parta dělníků ho dokonce přijala do svých odborů), ale Rudoch se nechal adoptovat jen jedním člověkem – řidičem autobusu, jemuž Rudochova náklonnost změnila život. Portrét tvrdohlavého, chytrého a odvážného psa, kterému Australané postavili bronzovou sochu, je – jak už jsme u de Bernierese zvyklí – vtipný i dojemný a vypovídá jak o psech, tak především o nás, o lidech. (Založil/a: Elisa.Day)

teite
  17. 12. 2013, 21:14
Nemůžu říct, že bych z tého knihy padla na zadek, nicméně k pláči mě také přivedla. Bernieres prostě umí psát...
inhalium
  22. 6. 2012, 15:11
Tohle mě rozplakalo. Rudý pes byl sympaťák. Pokud se kdy dostanu do Austrálie, musím vidět jeho sochu.
lenisko
  30. 10. 2012, 15:39
Příjemné a milé počteníčko... Rudoch patří k mým nejoblíbenějším zvířecím postavám v literatuře a za to Bernièresovi moc děkuji :-)
Tamara
  15. 7. 2011, 20:05
Příjemné čtení na jeden večer. Člověk ale nesmí očekávat stejnou dávku zábavy a zápletek jako u jihoamerické trilogie nebo třeba Ptáků bez křídel. Děj je mnohem jednodušší a méně vypointovaný. Při posledních stránkách jsem se ale stejně neubránila slzám.