Originální název: Syndrom mizející plíce

Carpe Diem - 2014
ISBN: 978-80-7487-079-8

Carpe Diem (2014) 978-80-7487-079-8 88
Mladá fronta (1990) 80-204-0140-7 84

Holubova „biologická“ obraznost v Syndromu mizející plíce s sebou nese dvojí účinek: zasvěceným poskytuje naprosto konkrétní představu, od niž mohou odvodit náležité tertium comparationis, nezasvěceným se jeví jako druh magie, jako zaklínadlo, jímž se lze přenést do tajemného, neuchopitelného a neuchopitelného světa. I když – jak je u holuba běžné – onen tajemný svět máme v nejbližším okolí.
Třebaže celá struktura Syndromu je – takříkajíc- biologická, vytvořil holub obrazné pojmenování, jež netřeba dešifrovat. Jeho tomogram současného člověka či spíše současného lidského společenství znamená naléhavý signál: je třeba závažné zákroky neodkládat, , pacient je opakovaně ohrožen – a poezie není němá.

(zdroj: obálka knihy) (Založil/a: Folle)

Ariko
  8. 7. 2014, 12:22
Možná jsem jen nepřišla na chuť modernější zakouřené poezii velkoměst, ale mě se to vážně nijak nedotklo. Po přečtení sbírky ve mě nic nezanechala, než pachuť výfukových plynů a pocit zmaru z městského života.