Originální název: A Dangerous Fortune

Knižní klub - 2016
ISBN: 978-80-242-5327-5

Knižní klub (2016) 978-80-242-5327-5 504
Ikar (1996) 80-85944-67-7 428

Široce koncipovaný román odehrávající se v 2. polovině 19. století ve viktoriánské Anglii sleduje osudy tří generací jedné londýnské bankéřské rodiny. Příběh začíná roku 1886 v exkluzivní chlapecké škole. Zpočátku zdánlivě nevinná potyčka mezi kamarády skončí tragicky – jeden z nich se utopí. Jde o nehodu, nebo chladnokrevnou vraždu?
Od toho dne pronásleduje čtveřici spolužáků – bratrance Hugha a Edwarda Pilasterovy, Mickyho Mirandu a jeho krajana Tonia Silvu – hrozivý přízrak, který rozvíří jejich osudy v kolotoč vášní, nenávisti, intrik a zločinů. Za vším stojí bezohledný a ctižádostivý Micky, který se prostřednictvím přítele Edwarda vetře do přízně vysoce postavené rodiny Pilasterových, aby svému otci zajistil moc a peníze. Na své cestě do pekel se neštítí žádných prostředků a bez skrupulí odstraňuje všechny, kdo mu stojí v cestě. (Založil/a: Elisa.Day)

vladislaus
  18. 7. 2015, 16:33
Tohle už je má 7 kniha od Folletta a zjišťuji, že se dost opakuje. Vždy nasadí otřesné charaktery proti těm charakterově čistým. Po spoustě úkladů ti dobří vítězí. Follett to vždy zabalí do velmi čtivého závoje a čtenář neodolá a opět sáhne po dalším autorově dílu, protože aspoň v těch knihách spravedliví vítězí, což se o naší realitě říci nedá.
jvaclavik
  27. 2. 2015, 22:09
Po páté čtu knihu od Kena Folleta a po čtvrté dávám nejvyšší možné hodnocení. Ken Follet zkrátka umí zaujmout. Podle mého názoru je dnešním nejlepším spisovatelem historických románů. Na Kolo Štěstěny jsem se dlouho odhodlával. Nechtělo se mi do toho a z popisu mě kniha nezaujala tak jako jiné romány typu Pád Titánů. Nakonec jsem ale knihu přečetl jedním dechem. Jakmile se čtenář seznámí s postavami, děj ubíhá jak voda.
evik9
  29. 9. 2016, 10:52
Právě tuto knihu čtu, než jsem se prokousala do poloviny, stálo mě to hodně úsilí, ale konečně to začalo být zajímavé a čtivé. Tak teď už to dočt. Folletta mám ráda, proto jsem si řekla, že bych chtěla přečíst všechny jeho knihy, tak uvidíme.
vlas3k
  3. 7. 2015, 19:24
Pan Follett opět dokazuje svůj um vypravěče. Jelikož to není má první "Follettovka", tak jsem měl pocit, že se některé věci opakují - dobří a zlí lidé, nenaplněná láska apod. Nicméně kniha si stále zaslouží nejvyšší hodnocení, protože Vás vtáhne do bezvadného děje.