Oko jehly

Poprvé vydáno celosvětově: 1978

Tiberone - 1996
ISBN: 80-902064-5-X

Tiberone (1996) 80-902064-5-X 357

On je německý špión, s krycím jménem Die Nadel. Je to dokonalý muž, který se dokáže nemilosrdně prosadit v každé situaci. Podaří se mu odhalit důležité skutečnosti o invazi spojeneckých vojsk. Je rozhodnut je za každou cenu dopravit do své vlasti. Proti jeho schopnostem a inteligenci stojí anglická tajná policie. (Založil/a: Elisa.Day)

dalimoni
  14. 3. 2013, 12:05
Má třetí kniha od Kena a opět z období 2. světové války. I tentokrát barvitý příběh na pozadí skutečných událostí, velmi pěkně a barvitě vylíčen. Napětí postupně gradovalo, čtenář v posledních cca 50 stranách ani nedutá a jen čeká jak příběh bude zakončen. Po této knize můžu zařadit Folletta mezi své oblíbené autory, zatím jsem nebyl zklamán, i když jsem četl pouze 3 knihy podobného ražení (špionážní válečné). Každopádně se těším na další knihy velmi čtivého autora.
jvaclavik
  13. 4. 2013, 20:54
Také má třetí kniha od Folleta, co jsem četl - před ní jsem četl Pilíře Země a Na Věky Věků - obě hodnotím jako jedny z nejlepších historických románů co jsem kdy četl. Proto jsem byl zvědavý jak se autor popere z obdobím nám známějším - 2. světovou válkou.

Vždycky mě mrzí když tuším, jak příběh dopadne. Podvědomě jsem tušil co se zde stane na základě historických faktů z 2. světové války. Musím se přiznat, že jsem občas die Nadelovi i fandil.

Silně mi tato kniha připomíná podobnou "roadkill show" přes půl země - Den pro Šakala od F. Forsytha.