Klíč k Rebece

Poprvé vydáno celosvětově: 1980

Laser-books - 1994
ISBN: 80-85601-74-5

Laser-books (1994) 80-85601-74-5 435

Příběh německého špióna, krásné Židovky a anglického důstojníka tajné služby se odehrává za 2.světové války v Káhiře.
Německý špion vychovávaný v arabské rodině má za úkol podávat zprávy o pohybu britských vojsk generálu Rommelovi. Potřebné údaje se mu podaří zjistit a předat, ale od počátku je mu na stopě britský důstojník tajné služby. Ten využije k jeho odhalení i krásnou židovskou dívku, která se dá do služeb britské špionáže, aby mohla odcestovat do Palestiny. (Založil/a: Elisa.Day)

vladislaus
  15. 6. 2015, 14:37
Kniha mi místy spíše připomínala špionážní komedii než vážný špionážní román. Hlavně u špióna mi vadilo mnoho z jeho naivních kroků.
dalimoni
  6. 7. 2012, 16:40
Opět špionážní thriller z druhé světové války, tentorkát geograficky zasazený do Egypta. Kniha má spád, napětí, lásku, napínavé a dramatické okamžiky. Follett píše velmi čtivě a opět nezklamal. Kavky se mi líbily o chloupek více, ale tato kniha je také výborná.