Kladivo ráje

Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Euromedia Group - 2000
ISBN: 80-242-0279-4

Euromedia Group (2000) 80-242-0279-4 446

Thriller britského autora zaznamenává průběh akce FBI, která má zachránit životy obyvatel Kalifornie, ohrožované skupinou ekoteroristů.
Již od roku 1969 žije v jednom odlehlém údolí na pronajatém pozemku komuna lidí, kteří se odvrátili od civilizace a konzumní společnosti. Vyznávají odlišné hodnoty, dobrovolně žijí v chudobě, jediné finanční prostředky jim poskytuje prodej vína, které si sami vyrábějí. Po téměř třiceti letech jim katastrální úřad sděluje, že nájemní smlouva končí, neboť pozemek musí ustoupit stavbě hydroelektrárny. S tímto rozhodnutím se však nechtějí smířit a jsou odhodláni použít i násilné prostředky, aby si zachovali svůj způsob života. Guvernérovi státu Kalifornie zašlou po Internetu výhrůžný dopis, ve kterém požadují okamžité zastavení výstavby všech elektráren, jinak jsou schopni uměle vyvolat zemětřesení pomocí odcizeného seismického vibrátoru. Případu se ujímá zkušená agentka FBI Judy Maddoxová, která se ve spolupráci s významným seismologem snaží skupinu odhalit a znemožnit jí uskutečnit hrozbu... (Založil/a: Elisa.Day)

Fabienne
  2. 9. 2011, 16:23
Chtěla jsem si přečíst od Kena Folletta ještě něco dalšího, abych měla srovnání s jeho skvělými knihami "Pilíře země" a "Na věky věků". "Kladivo ráje" je dobře napsané, napínavé - ale přesto si myslím, že mi dlouho v hlavě nezůstane.