Šermířský mistr

Šermířský mistr Originální název: Maestro de Esgrima

Alpress - 1998
ISBN: 80-7218-131-9

Alpress (1998) 80-7218-131-9 244

Španělsko poloviny minulého století je zmítáno politickými nepokoji. Zdá se, že nic z toho se netýká starého šermířského mistra, který žije jen pro své povolání, své žáky a občasné schůzky s přáteli.
Jeho poklidný život však rázem skončí ve chvíli, kdy ho navštíví krásná mladá žena s velmi neobvyklým přáním - chce se naučit jeho tajný zásah. V životě šermířského mistra se začínají dít věci, jejichž důsledky zpočátku ani on sám nedokáže domyslet.
Pak však někdo zabije jeho přítele a on se rozhodne, že se pustí do hledání vraha na vlastní pěst. Podaří se mu to přesto, že má v boji proti silným a bezohledným protivníkům k dispozici jen svou zbraň, svůj smysl pro čest... a svou lásku k neznámé dívce? (Založil/a: Elisa.Day)

Noctua
  28. 8. 2013, 13:51
Nějaká ta romantika, láska jen v náznaku. Tak trochu tajemství, nějaká ta mrtvolka a hlavně hodně politiky. Dlouhé rozmluvy postav kdo s kým, a do které kapsy.... poměrně nezajímavé. Co mě naopak nadchlo, byla postava mistra Jamieho Astarloa. Stárnoucího šermířského mistra, pro kterého je čest, povinnost, láska k vlasti a hrdinský postoj vůči zlu životním krédem a vlastně životem samotným. Taková koncentrace mužských ctností na jednom místě zahřeje u srdce. Myšlenka, kterou si z této knihy odnáším.... "Ano, milostivá paní, jsem pro tento svět a tuto dobu hodně nepraktický, ale zase se mohu každé ráno s klidným srdcem a svědomím podívat na sebe do zrcadla. A to nemůže žádný z mužů, které znám....".