Lea z Leeuwardenu

ISBN: 80-204-1261-1

Mladá fronta (2005) 80-204-1261-1 168
Eminent (2000)

1. díl Židovské trilogie

Podivuhodný příběh osmnáctileté dívky, jež přes své mládí a vědomí neodkladné smrti prožívá s plnou intenzitou úzkost z pozvolného ubývání své dívčí krásy. Přestože ví, že jí nebude dáno dožít se vysokého věku, děsí ji vteřinu za vteřinou přicházející stáří. (Založil/a: Aleachim)

23.44
  19. 7. 2012, 23:08
Děj jednoduchý: 3 postavy, 18letá krásná dívka, předčasně zestárlá událostmi, vlastním tělem platí za možnost přežívat. V.F., co patří k těm, kteří se snaží zorientovat v každém systému a najít výhody pro sebe, případně něco popustit i jím vyvoleným. Mladík, ještě plný optimismu i přes těžkou dobu, jeho první milostná noc na pozadí tragických událostí. Zajímavé téma, ale zpracování mě zklamalo, plno řečí, ve kterých jsem se špatně orientovala. Pro mě byla nejzajímavější poslední kapitola, srozumitelná, strohá, plná informací až dokumentárního charakteru.