Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Klub sebevrahů

82%
4 58
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Klub sebevrahů Originální název: Suicide Club

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Odeon - 1981
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 7x v oblíbených
v přečtených 103x v přečtených
v knihovně 51x v knihovně
k přečtení 39x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Odeon (1981)
Práce (1964) 70
Vilímek (1929)

Soubor dobrodružných a tajemných povídek proslulého skotského autora z 2. poloviny 19. století.
V čele svazku stojí proslulý povídkový seriál Klub sebevrahů, následuje povídka Pavilón na písčinách. Následují povídky, v nichž se zabývá psychickým rozdvojením člověka, věčným svárem dobra a zla. Ze vzpomínek na jižní Francii vzniklo úsměvné a mravoučné vyprávění pod názvem Franchardský poklad a zkušenosti z pobytu v oblasti Jižních moří byly podkladem pro napínavou realistickou povídku Falesánské pobřeží. (Založil/a: Elisa.Day)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

dollyk
60% 60% 60% 60% 60%
  10. 9. 2016, 16:48
Hon na superpadoucha. Ve své době jistě strhující dílo, ale nostalgii dáme stranou a musíme si přiznat, že svého mistra překonala spousta žáků. Dnes je to snad tak pro otrlejší děti, kteří si po Ostrovu pokladů chtějí udržet kontinuitu se spisovatelem. A jestli je to k lepší detektivní literatuře přivede, pak Stevenson splnil svůj dnešní účel.
Kristýna de Brno
60% 60% 60% 60% 60%
  13. 7. 2016, 21:16
Od Stevensona jsem zatím četla jen vynikajícího Jekylla&Hyda, proto jsem byla velmi zvědavá na jeho další tvorbu. Jenže ouha, ona je to jeho nejznámější povídka právem. Žádná z těch, které vyšly v této knize, není lepší. "Klub sebevrahů" má zpočátku slušně našlápnuto, poměrně rychle ale ztrácí dech, a do cíle už se sotva doplazí. Na povídkách odehrávajících se na skotském pobřeží je nejlepší mistrný popis krajiny, pokusy o napínavý příběh ale nedopadají úplně úspěšně. Příjemným překvapením byla poslední povídka, "Falesánské pobřeží", která mě skutečně dokázala udržet v napětí až do úplného konce. Škoda, že se něco podobného nepovedlo i u ostatních povídek.
knihoshit
100% 100% 100% 100% 100%
  22. 10. 2012, 20:27
Tato kniha se skládá ze sedmi povídek.Klub sebevrahů,Pavilon na písčinách,Podivný případ dr.Jekylla a pana Hyda,Markheim,Kumpáni,Franchardský poklad,Falesánské pobřeží.
V klubu sebevrahů budeme sledovat dobrodružství a šlechetné činy prince Florizela z Bohemie.Z této knihy pro mě bylo nejpřínosnější setkáni s povídkou Dr.Jekylla a pana Hyda.