Popel popelu

Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Knižní klub - 2004
ISBN: 80-242-1148-3

Knižní klub (2004) 80-242-1148-3 509

V Minneapolisu řádí sériový vrah mladých žen. Svou oběť před smrtí brutálně týrá a zohavené tělo pak na veřejném místě zapálí. Pátrání po Spalovačovi se rozbíhá na plné obrátky, když je nalezena třetí oběť, kterou není možné identifikovat, protože jí chybí hlava. Ve stejnou dobu miliardář Peter Bondurant začne pohřešovat svou dceru Jillian, ale není ochoten odpovídat na žádné otázky. Pátrací skupina vedená seržantem Kovacem má tentokrát k dispozici svědkyni, mladou dívku, která zahlédla vraha v parku u rituálního ohně. Svědkyni dostává na starost Kate Conlanová z oddělení pro pomoc svědkům a obětem zločinu a k vyšetřování případu je povolán i slavný agent FBI John Quinn, se kterým Kate před lety prožila intenzivní milostný vztah s nedobrým koncem. Svědkyně má strach vypovídat a záhadně zmizí, vzápětí je nalezeno další zuhelnatělé tělo. Láska mezi Kate a Johnem se navzdory vypjaté situaci znovu rozhoří a Kate je první, kdo poznává vrahovu tvář, protože se má stát jeho poslední obětí... (Založil/a: Elisa.Day)

Ra-Amon
  3. 11. 2013, 17:10
Třetí román od této autorky a opět mě úplně pohltil. Sice místy je v první polovině knihy dost všeho možného popisování, což trošku zdržuje od děje,ale jinak celkově super knížka a Tami Hoag naprosto u mě patří do oblíbených autorů. Skvěle poskládaný vyšetřovací tým, u každého se autorka snaží popsat co nejvíce, včetně soukromého života a ten krásně proplete do napínavého děje a závěr dost překvapivý, což bych přirovnal k mému dalšímu oblíbenému autoru J.Deaverovi. Stoprocentně nezůstanu jen u těchto tří detektivek a sáhnu pro další.