Minulá provinění

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2122-9

Knižní klub (2008) 978-80-242-2122-9 407

Na začátku románu slavné americké spisovatelky jsme svědky zločinu natolik brutálního, že jeho výjimečnost ovlivní životy i těch nejotrlejších policistů. Vraždy v rodině Haasových zanechaly ve společnosti nezahladitelnou jizvu, nicméně všichni se shodují, že pachatele, tuláka Karla Dahla, musí stihnout trest. Zdá se, že tomu stojí v cestě jediný člověk: soudkyně Carey Mooreová. Její rozhodnutí nepřipustit jako důkazní materiál Dahlova minulá provinění, tedy výpis z jeho trestního rejstříku, vzbudí všeobecný rozruch a sama soudkyně se ocitne ve vážném nebezpečí. Když ji v garážích u soudní budovy přepadne neznámý útočník, úkolu vyšetřit případ a zároveň ochránit soudkyni před dalším nebezpečím se ujmou dva špičkoví minneapoliští policisté, ostřílený detektiv Sam Kovac a jeho ironická kolegyně Nikki Lisková, jež známe i z předcházejících autorčiných knih Popel popelu a Prach prachu. Zpočátku k celé kauze přistupují vlažně, ale pak Dahl uprchne z vazební věznice a zdánlivě jednoduchý případ se vymkne kontrole… Času je zoufale málo a detektivové procházejí podivným temným světem plným dýmu a klamavých zrcadel; nikdo není takový, jakým se zdá být, neboť každý má na svědomí svá vlastní minulá provinění. (Založil/a: Elisa.Day)

Ra-Amon
  22. 1. 2013, 16:34
Souhlasím s předchozím komentářem. Tato kniha je mojí první přečtenou knihou od Tami Hoag a rozhodně si přečtu další. Kniha byla napínavá hned od první strany a nebylo žádných nudných pasáží, prostě krimi jak má být. Já na této knize nemám co bych vytýkal a proto dávám i do oblíbených a rozhodně doporučuji.
jarin58
  23. 9. 2012, 9:47
Minulá provinění je moje první kniha od Tami Hoag,jsem nadšen,napínavé od začátku do konce.Zápletky na jaké jsem byl zvyklý spíše od mužů než žen.
modruse
  21. 1. 2014, 14:12
Nuda. Po 30 stránkách jsem knihu odložila. Příliš mnoho ženského aspektu. Bez náboje. Ani po prolistování a přečtení několika úryvků ze zbytku knihy, se nudný styl psaní nezměnil.