Šepot ve tmě a jiné hrůzostrašné příběhy

Šepot ve tmě a jiné hrůzostrašné příběhy Originální název: The Whisperer in Darkness

Mladá fronta - 1992
ISBN: 80-204-0348-5

Mladá fronta (1992) 80-204-0348-5 296

Sbírka Šepot ve tmě představuje všechny podstatné rozměry Lovecraftovy tvorby. Tajuplná atmosféra starých měst a osamělých usedlostí ukazuje všechny polohy Lovecraftova stylu.

Obsahuje povídky:
- Šepot ve tmě
- Rytina
- Chladný vzduch
- Divák
- Případ Charlese Dextera Warda (Založil/a: pherenikke)

Barabura
  30. 5. 2011, 15:36
U této knihy jsem opravdu měla na.... v gatích. Kotníky mě doslova fyzicky bolí pokaždý, když si vzpomenu na povídku V hrobce. Jinak celkově jsem z této knihy vystrašená, i když je to drahně let co jsem ji četla.
jehlaspichlas
  5. 10. 2013, 19:41
Povídky H. P. L. patří mezi a zejména Hudba Ericha Zanna, která je jednou z nejlépe vypointovaných autorových povídek a V hrobce - je jedna z mála, kde je cítit ironický humor a dickensovský nádech z příběhu Jak skřeti unesli hrobníka z románu Kronika Pickwickova Klubu.
annihilation
  28. 10. 2012, 22:14
Lovecraft mě svými povídkami ještě nikdy nezklamal a asi se to ani nikdy nestane, jeho styl psaní mi učaroval. Každé slovo dokáže ozdobit hrůzou, pohrát si s jeho zněním a navodit vám strach z neznáma. Hlavní postava se vždy nějakým omylem zaplete do hrůzyplné situace, a i když se vám podaří domyslet, jak asi příběh může končit, autor předčí vaše očekávání, protože tak chorou mysl určitě nemáte. Hlavně obdivuji, že i když má smysl pro detail, nikdy tu odpornost, kolem které se točí určitá povídka, nepopíše přímo, vždy se tomu nějakým záhadným způsobem vyhne a ponechá prostor vaší fantazii.
Z této sbírky je podle mě nejlepší povídka Divák.
Katniss
  24. 6. 2011, 20:29
Úžasný základ moderního hororu... Doslova vás obklopí bezejmená hrůza, což je přesně to, čeho chtěl autor dosáhnout :-D Lovecraft je jedním z mých nejoblíbenějších autorů, i proto je mi líto, že se jeho spisy tak těžko shánějí. Z povídek v tomto cyklu u mě jednoznačně vede Divák.
skranak
  26. 11. 2014, 21:09
Slabota,prvni povidky super. Ostatni nuda,knihu jsem ani nedocetla do konce. Druha polovina knizky me vubec nezaujala. Moc rozvlacne a prestalo me to bavit. Proto davam dve hezdicky.
Rychart
  10. 11. 2014, 20:30
Nikdy jsem nepochopil, proč jsem se o něm nikdy ve škole neučil. A vůbec, je načase zase přečíst sourozencům něco před spaním...
Luxorian
  23. 8. 2013, 21:55
Výborná hororová věc, která má hlavu a patu. Nejvíc se mi líbila povídka Šepot ve tmě. Výborně napsaná povídka, v této knize patří k těm delším. Umí si s příběhem pohrát. Dovolí čtenáři ponořit se plně do četby a smysl pro popis detailů prostředí a situace je prostě výjimečný.
Daydreamer
  5. 9. 2010, 20:15
Skvělá kniha, mající svoji hodnotu obzvláště pro své časné vydání .... mistrovské zpracování kosmické, vědecké i okultní tématiky, zavánějící temnou bibliografií
pherenikke
  20. 7. 2010, 21:24
Vřele doporučuji všem příznivcům lovecraftova díla a vůbec tohoto žánru obecně. Jedná se o knihu, která Vás od začátku až do konce pohltí a troufám si říci, že už nikdy "úplně" nepustí.