O čem sní ženy

O čem sní ženy Originální název: O čem sní ženy

Sláfka - Slávka Kopecká - 2003
ISBN: 80-86631-03-6

Sláfka - Slávka Kopecká (2003) 80-86631-03-6 210

Tato knížka není pouhým přepisem úspěšného dokumentu O čem sní ženy, který byl natočen v roce 1999 pro Českou televizi ve filmové společnosti FEBIO. Je záznamem celých rozhovorů z natáčení, z nichž byla do filmu zakomponována jenom část. Autorka poprvé vstupuje na literární pole s dokumentárním textem, ale bez nástrojů své profese - obrazu, zvuku, střihu a hudby. A opět s invencí, pochopením a láskou. výsledkem jsou autentické - někdy dojemné, jindy drsné příběhy žen, které otevřeně svěřují svůj intimní životní příběh. V každém sděleném osudu (včetně osudu autorky) můžeme rozpoznat vlastní prožitou zkušenost, objevit sounáležitost s jinými lidskými příběhy a dobrat se v osobní katarzi k dalšímu poznání sebe sama. (Založil/a: I.Č.)

Paio
  2. 12. 2013, 0:32
Životni přiběhy mnoha zkušených žen na sklonku jejich života, které našly odvahu řici své sny, myšlenky, touhy, problémy, které je doprovázeli jejich životem. Našly odvahu promluvit i přes všechno špatné, čim si prošly. Některé zpovědi jsou velmi poutavé.
Stih O Mam
  20. 4. 2016, 21:44
Člověk obdivuje sílu a odvahu mnohých okolo, ale co některé ženy dokáží vydržet a jak bojují s životními překážkami je zkrátka dechberoucí. Tato dokumentární kniha je pro mě berličkou v těžkých chvílích, motivací a návodem. Jak jinak, co vzejde od Olgy Sommerové stojí za pozornost.