Operace Arktida

Albatros - 2008
ISBN: 978-80-00-02188-1

Albatros (2008) 978-80-00-02188-1 240
Albatros (2002) 80-00-01116-6 240

Malý a neuvěřitelně zlobivý, odvážný kluk Artemis Fowl má tentokrát všechny předpoklady k tomu, aby vyhrál: chladnou hlavu, neuvěřitelnou inteligenci a množství podivných přístrojů. Ale jak to tak bývá, každý hrdina jednou přecení své síly. A tak má Artemis co dělat, aby vyvázl ze smrtelného nebezpečí, a pomohou mu právě pohádkové bytosti žijící hluboko pod zemí... (Založil/a: Metalyza)

Anael
  31. 8. 2012, 16:48
Je mi jedno, jaký díl Artemise čtu, všechny jsou dobré a všechny mě baví. Tento díl byl zajímavý a opět se pochlubil svižným dějem a vtipnými dialogy.
Bloodym
  2. 12. 2013, 18:03
V minulém díle Artemis obětoval část zlata, aby zachránil matku. Ve druhé díle se spojí se skřítky, pomůže jim potlačit povstání a oni mu na oplátku pomůžou zachránit otce. Druhý díl byl stejně zábavný jako první, ne-li víc
domingo
  9. 3. 2010, 1:00
Tak trochu promakanější Harry Potter, část druhá. (4/5)
LadyEsik
  24. 4. 2011, 10:02
Artemis Fowl jsou geniální knihy. Celkově šest. Mám je všechny doma a to si knihy nekupuju :) Je to o geniálním chlapci, kterému je teprve dvanáct let. V první knize je to neřád, co myslí jen na peníze, převzal totiž firmu po zmizelém otci a nechtěl pošpinit jméno Fowlů, kteří se pohybují v ilegální zóně. Je velice bohatý a tak si může dovolit téměř vše.
Odehrává se to v našem světě, vše vypadá realisticky, žádné fantasy, spíš sci-fi. Do ruk se mu totiž dostane kniha s tajemným písmem, kniha skřítků. A co mají skřítkové? Zlato. Ale bohužel přestřelil, když si představoval skřítky z pohádky, jsou to podzemní tvorové s geniální technologií, lidem říkají blátenící atd... je to fakt geniálně promyšleno, moc se mi to líbí, vše je jak skutečné a ty postavy, ty mě dostávají :D Sláma Hraboš, Klusák, Myrta, Artemis, Butler... nemají chybu. Hodně hlášek. A změna Artemisovy povahy během všech knih, skvělé :) Vážně doporučuji :)
johny777
  21. 9. 2011, 12:15
Druhý díl: co se týče líbivosti nemusí sednout každému, ale s mnohem hutnější, temnější atmosférou a opět výborným příběhem. Nakopává ke skvělému 3 dílu.
luckidd
  14. 1. 2011, 12:13
Artemis Fowl není pohádka. Tím spíše ne Operace Arktida. Eoin Colfer přesně ví co se honí hlavou 12-letým a jednorožci to nejsou! Spojení sil člověka a elfky nám dává řádnou dávku dobrodružství. 100%