Věčná šifra

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Albert - 2003
ISBN: 80-00-01237-5

Albert (2003) 80-00-01237-5 273

Další, v pořadí již třetí volné pokračování oblíbeného fantasy thrilleru. Geniální mladistvý zločinec Artemis Fowl si uvědomuje, že dny jeho svobody jsou sečteny. Jakmile bude mít doma oba rodiče, bude se muset zase většinu času chovat jako normální čtrnáctiletý chlapec z dobré rodiny. Rozhodne se tedy pro jednu poslední velkou akci... (Založil/a: Metalyza)

Anael
  31. 8. 2012, 16:50
Podle mě nejlepší díl Artemise Fowla. Celou dobu čtení jsem se od knihy nemohla odlepit. Je to, jako když jsem četla Harryho Pottera, máte spoustu věcí na práci, ale prostě musíte číst.
Bloodym
  2. 12. 2013, 18:11
Artemis zapojí skřítkovskou technologii do té lidské a pokusí se to prodat. To mu přinese neskutečné množství problémů a tak mu musí pomoct skřítkové. Za cenu své paměťi. Tenhle díl je asi nejlepší. A v epilogu je vidět, jak moc Myrta a její přátelé Artemise změnili.
domingo
  9. 3. 2010, 1:00
Tak trochu promakanější Harry Potter, část třetí. (3/5)
Gustik5
  20. 9. 2014, 23:07
Líbí se mi ta charakterová proměna Artemise. Tahle knižní série mě chytla i když jsem už mimo cílenou věkovou hranici.
LadyEsik
  24. 4. 2011, 10:02
Artemis Fowl jsou geniální knihy. Celkově šest. Mám je všechny doma a to si knihy nekupuju :) Je to o geniálním chlapci, kterému je teprve dvanáct let. V první knize je to neřád, co myslí jen na peníze, převzal totiž firmu po zmizelém otci a nechtěl pošpinit jméno Fowlů, kteří se pohybují v ilegální zóně. Je velice bohatý a tak si může dovolit téměř vše.
Odehrává se to v našem světě, vše vypadá realisticky, žádné fantasy, spíš sci-fi. Do ruk se mu totiž dostane kniha s tajemným písmem, kniha skřítků. A co mají skřítkové? Zlato. Ale bohužel přestřelil, když si představoval skřítky z pohádky, jsou to podzemní tvorové s geniální technologií, lidem říkají blátenící atd... je to fakt geniálně promyšleno, moc se mi to líbí, vše je jak skutečné a ty postavy, ty mě dostávají :D Sláma Hraboš, Klusák, Myrta, Artemis, Butler... nemají chybu. Hodně hlášek. A změna Artemisovy povahy během všech knih, skvělé :) Vážně doporučuji :)
johny777
  21. 9. 2011, 12:18
Nejlepší díl, dle mého skromného názoru. Pokud byly zvraty v předchozích dílech šílené, tak tentokrát závěrečné rozuzlení asolutně nečekané. Vůbec celá kniha je od začátku, jak na horské dráze: střemhlav do příběhu který vás vyplyvne až na konci, ovšem hrozí, že Vám skončí srdce v krku.
luckidd
  14. 1. 2011, 12:18
Pro mě nejlepší z celé série. Sláma Hraboš je prostě borec a E. Colfer vás v této knize dostane tolikrát do stavu zoufalství aby vás následně vynesl do výšin euforie, že se stanete mistry v zatajování dechu :-D 100%+