Čechov řekl Tolstému sbohem; Noc bohů; Pacient doktora Freuda

Čechov řekl Tolstému sbohem; Noc bohů; Pacient doktora Freuda

Větrné mlýny - 2002
ISBN: 80-86151-45-X

Větrné mlýny (2002) 80-86151-45-X 177

Svazek obsahuje tři divadelní hry chorvatského dramatika.
Čechov řekl Tolstému sbohem
Kromě postav dvou slavných ruských spisovatelů zde vystupují i jejich manželky. Gavran kombinací vážných a směšných scén boří mýtus o velikosti Tolstého a neočekávaným způsobem promlouvá o konfliktu starého a mladého spisovatele. Prostřednictvím lehkých dialogů reaguje na moderní úvahy o vztahu muže a ženy, jejich snahy o nadřazenost a o strachu ze stáří a samoty.
Noc bohů
Hra byla dodnes uvedena ve dvanácti divadlech. Komicky i tragicky se zde prolíná život a divadlo. Je to příběh o přátelství, o vztahu umělce a státníka a o zradě, bez níž by hra ani její zápletka neexistovala.
Pacient doktora Freuda
V této grotesce autor píše o známém diktátorovi jako o mladém muži, o velkém psychoanalitikovi a Hitlerově dívce. Tyto tři postavy na základě sexuálního problému vytvářejí a řeší vzájemné vztahy.

Zdroj: http://knihy.abz.cz/prodej/cechov-rekl-tolstemu-sbohem-noc-bohu-pacient-doktora-freuda (Založil/a: Maja01)

#drama
Miro Gavran Miro Gavran
*03.05.1961

Topka
  31. 5. 2015, 19:50
Všechna díla byla naprosto strhující! Přečetla jsem je všechny jedním dechem. Rozhodně doporučuji k přečtení a ráda bych je někdy viděla přímo v divadle
ave aburh-eva hrubá
  29. 6. 2013, 17:58
skvělé........................................prostě pokud vás neodradí drama a počet stran..nezapomeňte a čtěte...