Noční klub 1

Noční klub 1 Originální název: Noční klub 1

Klub Julese Vernea - 2002
ISBN: 80-85892-64-2

Klub Julese Vernea (2002) 80-85892-64-2 410

Tobiáš. Obyčejný mladý muž, který žije v Praze a často navštěvuje jeden Noční klub. Nebylo by na tom nic divného, kdyby jeho Noční klub nebyla tajná organizace zabijáků, kteří berou spravedlnost do vlastních rukou, která sídlí v podzemí Prahy a jako taková už funguje stovky let. Až do dne, kdy se členkou klubu stane japonka Hanako.

Pokud plánujete tuhle knihu číst, doporučuji si v práci nahlásit dovolenou, protože jak se čtením začnete, těžko se přestává. (Založil/a: Parm)

vladislaus
  13. 4. 2012, 15:11
Upírský krvák u mne může dostat maximálně 4 hvězdičky, a to jen když je dobře napsaný. Tento je setsakra dobře napsaný a asi se nenajde mnoho čtenářů, kteří by pohrdli druhým dílem.
Magyana
  26. 5. 2013, 20:37
Noční klub je to nejlepší, co zatím Kulhánek napsal. Dějově má sice podobné schéma, jako jiné jeho knihy - hrdina s nadlidskými schopnostmi, břitkým humorem a zálibou ve zbraních nejdříve dostává na frak, ale nakonec SPOILER všechny padouchy zlikviduje (to až v druhém díle) KONEC SPOILERU. Ale sledovat hrdinovy diskuse s jeho druhým já rozhodně stojí za to.
Takže pokud máte rádi tvrďácké čtení, nehledíte na nějakou tu louži krve, užíváte si sarkastický a sebeironický humor a trefné hlášky, jen do toho.
Tenhle brak budete milovat.
Anael
  1. 9. 2012, 16:03
Nechápu, jak si tohle může někdo dovolit. Vyvraždit mi skoro na začátku knihy ty, které jsem si za tak krátkou chvilku stihla oblíbit. No, někdo může. Kulhánek. Noční klub jsem hltala a ani nedutala. Líbí se mi styl, jakým autor píše, ale chápu, že to není pro všechny. Já ta jeho akční dobrodružství prostě miluju :)
alča87
  4. 12. 2013, 15:21
Kniha se mi dá se říci líbila, ale něco mi tam nesedělo, prostě jsem nemohla dát plný počet. Pořád to stejné, stejné věty, stejné výrazy, stejná dějová linie. Ale dobře se to četlo. :) Pár dobrých vtipů a chvilky akcí knihu zachraňují. Ale stejně si myslím, že by si měl Kulhánek zajít za nějakým specialistou - znásilňování děti má hodně rád.
Romanka
  23. 2. 2015, 10:08
Upíří tematiku mám ráda a tak sem si na doporučení kamarádky přečetla (nedočetla) tuhle knihu. Kulhánek asi opravdu není pro všechny, nebavilo mě to, snažila jsem se, ale asi ve třičtvrtě knihy jsem prostě přestala. Nezaujal mě styl psaní a navíc mám asi prostě radši klasičtější upíry ;-).
Moreanne
  5. 9. 2011, 21:25
Pro mě naprosto famózní knížka, kvůli které jsem vážně uvažovala o dovolené v práci, jen abych ji mohla dočíst. Naprosto souhlasím s Gabrlenkou, taky miluju Tobiáše! Naprosto si tohle dokážu představit na plátnech kin, byla by to skvělá podívaná. Jen škoda, že se knihy pana Kulhánka tak špatně shání, především ty starší.
P.S. Víte už někdo, kde se ti upíři schází?
Rames
  30. 7. 2015, 9:36
Tak takhle píší upíří deníky, kluci.
Plný počet si bezesporu zaslouží i když na úsporný projev je třeba si zvyknout. Knihu jsem mlaskla na ex a právě se třesu na druhý díl.
Připomíná mi to gangsterky dvacátých let, kdy drsní chlápkové jezdí v černých, velkých autech a mají v každé ruce zbraň nebo dvě. Rozhazují drsné věty jako osivo a stejně tak i kropí olovem.
LuciusWlk
  18. 12. 2014, 11:07
První kniha Nočního klubu je pro mě příjemným překvapením. Česká tvorba mě většinou moc nenadchla (možná jen špatným výběrem), ale Kulhánková kniha je příkladnou ukázkou, abych nad českými autory nelámal hůl. Příběh je celkem poutavý, nádherně vymyšlený a perfektně odvyprávěny. Nová vlna upířích příběhu mě upřímně děsí, ale zde je i tento prvek vymyšlený zajímavě a „poutavě“. Moc jsem se nezajímal o anotaci a nechal se přesvědčit vysokým hodnocením. Příběh mě proto opravdu překvapoval, především, když se úvodní děj a postavy nečekaně zlomí a…
Vyprávění je velmi svižné a zábavné a po první knize se nadšeně pouštím do knihy druhé.
yarghoul
  7. 9. 2014, 13:18
Moje první setkání s Kulhánkem. A byla to láska na první slovo...
Styl vyprávění mi připomíná Sin City, břitký humor mě vždycky alespoň na chvíli rozptýlil od napětí a nervozity, kdy jsem se zatajeným dechem prožívala Tobiášovo příběh. Nemít gelový nehty, tak si je snad i začnu kousat... Dost psaní, fofrem na druhý díl!
LeaLea
  23. 1. 2012, 12:24
Dobrá oddechovka. Snášet masakr a vnitřnosti mě naučila už Hamiltonová, takže jsem Noční klub přežila ve zdraví. Celkově hodnotním Kulhánka kladně, brak-nebrak, hlavní je, jak se to čte a co si čtenář odnese. Zprvu jsem se obávala, že půjde o bezhlavý průmysl na sekanou, přehršle hrdinů se srdcem z kamene, drsný řečičky a zbraně, zbraně, zbraně... ale překvapil mě :) Má to záživný děj i vcelku emotivní podtext. Dobře, ne vždycky jsem děj hltala, ale díky humoru si mě udržel až do konce celkem bez přemáhání.
scajo
  26. 10. 2014, 12:34
Tématem těžké béčko, dějově brutální linearita bez kapitol a slohově sotva průměr, ale i tak jedna z nejchytlavějších knih, co jsem měl v ruce. Zvláštní, že... Jenže když k tomu přidáte výbornou hlavní postavu, která nešetří sebeironií, nekompromisní záporáky, kteří nešetří nikde nikdy nikoho, a uvědomíte si, že stylově jste ještě nic podobného nečetli, pak by vám (jako mně) klidně mohlo dojít, že největší slabiny Nočního klubu jsou paradoxně i jeho největšími klady. Kulhánek totiž moc dobře ví, co píše, na nic si nehraje a já musím konstatovat, že tohle prvotřídní béčko, prošpikované tolika fungujícími hlody, u kterých jsem občas brečel smíchy, je prostě klenot.

Pátá hvězdička za to, že něco takového vzniklo v Čechách a za um autora, který dokáže zaujmout a vůbec k tomu nepotřebuje nějaký vybroušený styl...
Miss Utahraptor
  8. 9. 2011, 14:27
"...ukolébej nepřítele, pak ho znič..."

Nenadchlo mě tak jak jsem čekala i když musím uznat, že jde o velmi dobře napsanou knížku (co se čtivosti, slohu a humoru týče). Bohužel to pro mě není to pravé ořechové. Hodnotila bych tak 7/10, ale konec se mi zalíbil natolik, že jsem si dobrých pár dní spílala za nezakoupení druhého dílu. Odmyslete si půl hvězdičky- 90%.
Ailees
  11. 3. 2016, 5:30
"Ty se neholíš?" - Nečekala bych, že mě tahle jediná věta dokáže naprosto zlámat :-) Ale v průběhu čtení jsem se pak do podobného stavu dostala ještě několikrát... Souhlasím, krev neteče v potocích, ale přímo v řekách, dějově je to béčko - ale naprosto dokonalé béčko. Rozhodně nejlepší upíří fantasy, co jsem kdy četla. Jediné minus má u mě Noční klub za ten konec - to je čirý sadismus a nátlak na čtenáře. Nemáte totiž jinou možnost, než okamžitě sáhnout po druhém dílu... ("Hare Krišna, kreténe!")
Adele
  20. 9. 2014, 14:24
Možná jsem po tak velké chvále téměř všech čekala trochu víc.. Prvních 130 stran pecka peckovní, ale pak už to nějak nebylo ono. Prostředí a vyprávění Nočního klubu mě nadchlo víc než pozdější události na lodi paní Dao. Ale celkově hodnotím knížku dobře a určitě si přečtu druhý díl. 90%
Casey
  5. 10. 2015, 8:50
Přiznám se, že jsem ze začátku hodně bojoval se stylem psaní a zvykl si něj až ke konci knížky. Dále pak nevím, proč se to jmenuje Noční klub, když o něm to téměř vůbec není? Začátek knížky byl super, pak to dost ochladlo (pasáž na lodi paní Dao) a konec byl zase celkem čtivý. Ve finále bych Noční klub hodnotil jako lepší průměr, dávám tři hvězdy, snad druhému dílu budu moci dát více. Ale i když prví díl končí snad v půlce věty (o konci bych vážně nemluvil), tak do druhého se hned pouštět nehodlám.
Very.N
  27. 6. 2013, 22:22
Úžasná, dokonálá knížka, takhle rychle jsem knížku dlouho nepřečetla. Je to chvílema vtipný, až se směju nahlas a někdy naopak tak strašný, že se mi chce vzteky brečet. Prostě totální masakr :D
Balu
  1. 11. 2012, 11:02
To, co si pamatuju ze Stroncia, je v přibližných obrysech i zde - krvavá řežba, cynické komentáře k ní a hlavní hrdina s kladným vztahem k obojímu. To vše psané způsobem, který člověku nedovolí se od knihy odtrhnout.
P.S.: Ty hvězdy jsou spíš za styl psaní, příběh samotný je tam víceméně podružný (dal by se shrnout tak ve dvou větách). Čímž ovšem neříkám, že nehledám druhý díl.
Paio
  21. 10. 2012, 19:02
Kniha je velmi dobře napsaná, čtivá. Autor má osobitý a působivý styl psaní. Nikdy jsem si nemyslela, že takový žánr mě tak uchvátí. Báječný smysl pro humor.
Ruxandra
  13. 7. 2012, 10:19
Tak jsem se nasvoje "stará sci-fi kolena" konečně dostala ke Kulhánkovi a po přečtení této knihy si říkám, jak jsem to tak dlouho mohla odkládat. Už první stránky mě bavili a Kulhánkův humor mi je velmi blízký. Noční klub je fantastická kniha a ihned se vrhám na druhý díl:)
rahzul
  20. 12. 2015, 21:24
Kulhánkův styl psaní není nijak světoborný a ani si na nic takového nehraje. Mně však sedl náramně a nebýt povinných návštěv zaměstnání a také hospodských zařízení, tak bych Noční klub přečetl na jeden zátah. Ano, je to velice návykové čtení. Množství brutality je královsky vyváženo břitkým humorem. Scéna na letišti byla prostě best :D Hodnotím naplno a pouštím se hned do pokračování.
Je jediná škoda, že v současné době lze většinu Kulhánkových knih sehnat pouze jako e-book, anebo za přemrštěný peníz z druhé ruky :-/
Trina1
  6. 3. 2015, 19:44
Vše tu už bylo řečeno a tak abych se neopakovala po ostatních komentujících, pouze dodám: Noční klub je bomba!!!
DeviR1
  8. 8. 2016, 9:01
Velmi zábavné a brutální. Po dlouhé době se mi nějaká kniha českého autora opravdu líbila. Nebyla to zas taková pecka, že bych hned musel číst i druhý díl, ale určitě se k němu v brzké době dostanu.
LenkaZ
  13. 3. 2015, 14:19
Stále to ve mně bojuje - je to totální brak nebo dobře napsaná knížka? Vzhledem k tomu, že jsem se hned vrhla do dalšího dílu, tak asi to druhé. Ze začátku bylo trošku zklamání, když došlo ke zvratu, téma Nočního klubu jako takového se mi hodně líbilo, ale další děj to pak vyvážil. A Tobiášův skvělý humor a sebeironie mě nejednou i nahlas rozesmály. Takže jo :)
Kocharowski
  15. 3. 2013, 21:47
Literární úrovní někde mezi rodokapsem a slohovou prací žáka 2. stupně ZŠ. Můžete se u toho bavit, můžete autora vyzdvihovat do nebe, ale přiznejme si to všichni: kvalitní literatura to není. Je to škvár.
sharky95
  1. 11. 2012, 16:34
Čtivé, svižné, akční a místy až zbytečně brutální. Je škoda, že se autor nechopil jako hlavního tématu, zbojníků žijících v katakombách Prahy likvidující zlo. Pokud je to brak, tak dost dobrý brak.
bungalov
  25. 1. 2016, 7:57
Co na to říct? :) Povyprávět někomu děj a pak mu knihu doporučit, asi by na mě koukal jak cvoka. Moc jsem toho nečekal, ale po shlédnutí hodnocení mých oblíbených uživatelů jsem hodil předsudky do kumbálu a začal číst... a kdybych taky někdy nemusel dělat jiné věci, četl bych nonstop. Kulhánek překvapil, bez rozmýšleni plnej počet a jdu na pokračování.
Mifeet
  11. 1. 2014, 16:28
Tento žánr (kratochvilný akčňák se zabíjením na každém rohu) není zrovna můj oblíbený. Ale když už si z něj člověk chce něco přečíst, ať zvolí Kulhánka a s Nočním klubem určitě neprohloupí. Jenom si udělejte dostatek času, nebudete se od ní moci odtrhnout.
tinkakopek
  31. 3. 2013, 0:43
po přečtení této knihy jsem se rozhodla, že svého syna pojmenuju Tobiáš, naprosto jsem se do něj zamilovala ... i do jeho druhé osobnosti :-)
Ferry919
  25. 7. 2012, 14:03
Celou dobu jsem se těšil až si přečtu něco od toho KULHÁNKA, jak o něm všichni mluvěj a taky o jeho "Kulhánštině", která je nepřekonatelná. Tak jsem usednul k týhle věci a začal jsem se nudit, styl psaní mi teda nepřišel cool, ale spíš otravnej a jednoduchej. Zdonucení jsem dočet tuhle knížku, abych ji měl za sebou, a pak jsem zjistil, že je ještě dvojka. Už jsem neměl odvahu si to zopakovat. Holt ač je to k neuvěření pan Kulhánek asi nebude pro všechny.
cajdex
  14. 7. 2011, 15:13
Super čtení odkazující na autorovu předchozí knihu "Vládci strachu". Nočnímu klubu fandím. Oddechová literatura pro propršený prázdninový víkend nebo pár zimních večerů. Naštěstí to není moc tlusté jinak bych se nevyspal. Tu knihu jen tak odložíš.
Vladislav
  5. 6. 2016, 10:10
Nejdřív mě to nebralo, ale pak jsem se do toho dostal, hlášky Tobiáše jsou fakt vydařené a těším se na 2 díl.
czab
  16. 5. 2016, 20:04
Druha nejlepší kniha, kterou jsem v roce 2015 přečetl. Pro mě naprostá pecka, kde má dej takový spád, že knihu přečte každý jedním dechem.
Vivian
  25. 7. 2015, 17:06
Jediné fantasy, co jsem kdy četla, takže nemám srovnání. ALE - bylo to skvělé! Nápad, vtip, děj a ten humor! Zhltla jsem všechny díly najednou, oprvdu se to čte samo, skvělé!
Aneta_
  14. 4. 2015, 14:35
Krásně napsaný, to se čte samo. Zatím je nemám doma, ale určitě je chci. Vůbec jsem nepochybovala a o tom, že bych něčetla dvojku. Na noční klub budu mít náladu vždycky.
redhottka
  6. 11. 2014, 20:42
Zacatek knihy je perfektni. Kochala jsem se a nasmala jsem se opravdu hodne....az mi to trochu pripominalo tarantinovku. Ale jakmile se pribeh zvrtnul, byla jsem otravena. Styl psani se mi prestal libit a i dej byl horsi a horsi. Velke zklamani...a to jsem se tolik tesila na Kulhanka :)
teddik
  29. 8. 2014, 2:25
Neskutečně kvalitní "nekvalitní" literatura. Kniha má hloubku jako dětský zahradní bazének, přitom se u ní nejde nudit ani deset vteřin. Od první po poslední stránku se pořád něco děje, nedá se a nedá položit z ruky. Výborná oddychovka, žádné hloubavé filozofické rozebírání, jenom děj. A krev. A to že dost.
Elwen
  17. 1. 2014, 22:47
Jak by mnozí řekli (včetně mě), tohle je "typický brak". To ale ještě neznamená, že se to nedá číst. Dokonce se to dá číst velmi dobře ;).
Yadnee
  28. 5. 2013, 20:43
Přestože upírů jsem přežraná, stejně to byla skvělá kniha. Kulhánkův humor je mi blízkej a četlo se to fakt dobře.
Nocturnum
  25. 9. 2012, 22:21
Nejfantasijnější Kulhánek, nejčtivější a nejatmosféričtější, s parádními dějovými zvraty a hlavně a především množstvím sexistismu - upírky, to je něco, ale nebudu spoilerovat. 95%.
Mjkl
  6. 10. 2011, 22:36
Úžasná knížka, díky které jsem přišel na jeden poznatek ohledně použití masa: Kočičí na gyros, psí na guláš a mladé dívčí na ragú. Trošku morbidní začátek, ale ještě teď se tomu směji, díky tady tomu začátku knížky se mi knížka zalíbila. Pár počátečních akcí, nudný popis postav atd... Ten pravý rozjezd okolo sté strany a jedeme na kolotoč se kterého nejde vystoupit, tak sem byl naštvaný, že nemůžu číst (běžně čtu ve škole mezi hodinami, nebo hlavně při čekání na vlak a ve vlaku), že jsem ji vzal do ruky i doma. Šílený spád, nádherně popsané akce: "čas začal plynout rychlostí tekoucího medu". Prostě jedinečnost, doporučuji přečíst. Jak se člověk začte už se neodtrhne.
Tobias
  24. 7. 2011, 20:29
Famosni knizka s lepsi jsem se nesetkal bomba jedina konkurence Nocni Klub 2 klobouk dolu Jiri Kulhanek je opravdu velice dobry spisovatel a lepe zobrazene upiri sem dosud nevidel
FlyHigh
  13. 5. 2011, 13:25
Musím souhlasit, perfektní odpočinková kniha, která člověka pohltí a nutí číst každou volnou chvíli. Dle mého se nesmíte hluboce zamýšlet nad reálností čehokoliv v díle, to u Kulhánka nenajdete, avšak když se oprostíte od reality můžete se skvěle bavit, užívat si svérázných postav a tradičního krveprolití. Možná trochu škoda konce příběhu, ale i přesto skvělá kniha.
Thanes
  10. 2. 2011, 20:36
Výborná odpočinková kniha, plná humoru, kritiky i sebekritiky a od které jsem se nemohl odtrhnout :) Hlavní hrdina je jedinečný charakter a Ten Druhý ho skvěle doplňuje.
segedy
  21. 1. 2011, 14:08
Naprosto skvěle sepsaná kniha, až by jeden začal i upírům fandit. Přečtený to bylo v cuku letu a každý rok se k této úžasné knize znovu a znovu ráda vracím.
Cubik7
  14. 1. 2011, 23:06
Uzasna knizka. Nespal jsem, nejedl. Jenom jsem cetl, oba dily jsem precetl v cuku letu. A rad se k nim vracim. NK 1 byla moje prvni Kulhankova kniha a az po precteni ostatnich mi dochazi nektere souvislosti. Je zde plno zvratu a autor se neboji sve hrdiny odpravit (coz je dobre)..... Jen mne nekdy stve, ze Kulhankova tvorba je vzdycky se stejne odflaknutym koncem... Uzasnej pribeh detailni rozvitej.... a pak najednou slus a konec, srovnej se s tim ctenari. A taky je plno deju jako pres kopirak, az na jemne nuance, ale pokazde to ma trochu jinou prichut.

Jo a taky bych chtel vedet, kde se v Praze schazeji upiri :D
PS: a s gabrlenkou souhlasim i s laskou k tobiasovi
Gabrlenka
  20. 9. 2010, 0:08
Kvůli tomuto hodnocení jsem se registrovala na této stránce, i když sem pravděpodobně už nikdy nevkročím, ale chci vykřičet do celého světa: MILUJU TOBIÁŠE!!! a taky chci vědět, kde se v Praze scházejí upíři! Děkuji pane Kulhánku, jen tak dál. PS: nechystáte se prodat práva na film?
The_Second
  18. 5. 2010, 21:07
Nejlepší dílo Jiřího Kulhánka, plné černého humoru, upírů a krve. Kniha tak jak je, je vynikající. Jenom začátek mohl Kulhánek trochu více rozvinout (na druhou stranu je to vlastně jedno, protože takřka všechny postavy z úvodu stejně do sté strany umřou).
Noční klub můžu doporučit všem milovníkům krve, upírů, ironie, černého humoru a fanouškům filmů Quentina Tarantina.
Křepi
  21. 4. 2010, 10:12
Vrchol Kulhánkovi tvorby. Příběh v sobě spojuje všechna předchozí Kulhánkova díla, proto doporučuju číst až jako poslední. Tohle je jedna z knih, pro které jsem byl ochoten nespat, nechodit do školy, nejíst a nevnímat. Prostě jsem začal číst a dokud jsem neskončil, neexistovalo pro mě nic jiného.