Černý hřebec

Černý hřebec
Originální název: The Black Stallion

Albatros - 1999

Albatros (1999) 134

Napínavé vyprávění o dvanáctiletém Alekovi a jeho nezkrotném hřebci Blackovi, kteří prožijí plavbu po rozbouřeném moři a složitou cestu k dostihovým vavřínům. (Založil/a: Sonča)

Walter Farley Walter Farley
*26.06.1915 - †16.10.1989

lensha95
  17. 3. 2012, 22:05
Četla jsem ji zhruby někdy v době kdy mi bylo asi 10 let. Kniha je skvělým dobrodružným čtením pro děti.
Bloodym
  16. 12. 2013, 16:47
Čtyři hvězdičky čistě ze sentimentality. Koně mám moc ráda, jsou to ušlechtilá zvířata a tohle je milý dětský příběh o takovém jednom koni
LeaLea
  3. 5. 2014, 12:41
Já mu těch pět hvězdiček nakonec musela dát. Krásný dobrodružný příběh o poutu chlapce s divokým koněm. Jako malá jsem četla knížku nesčetněkrát a toužila cokoliv podobného prožít.
Faltuska
  10. 7. 2013, 8:55
Myslím, že jsem zaspala dobu, kdy jsem měla správný věk na tuto knihu. Koně miluji a stejně tak příběhy o nich, ale tento je přeci jenom pro mladší generaci. Příběh hezký, avšak typický - naprosto vše dobře dopadlo a poměrně jednoduchý, nicméně i tak dávám 4 hvězdičky s důrazem na to, jak bych hodnotila, kdyby mi bylo 12.
Faustyna
  8. 11. 2014, 11:20
Knížka pro mě byla moc hezkým, odpočinkovým příběhem. I když normálně příběhy o koních moc nemusím Černý hřebec mě hned zaujal. Taky se mi moc líbili ilustrace, které v knize byly. Myslím, že děti, které mají rádi napětí a koně tuhle knížku určitě ocení.
zelha
  18. 8. 2016, 9:59
Pěkná dobrodružná kniha pro všechny děti, které mají rády koně a dostihy.
Já už jsem na to asi přerostlá. Já už to holt tolik neocením.
guilty.girl
  1. 3. 2013, 11:33
Dobrá kniha pro děti. Myslím, že kdybych se na knihu podívala dnes, raději bych ji znovu nečetla, protože s rostoucím věkem nabývají na síle vědomosti, a logika je pěkná potvora - zkazí většinu jednoduchého a rychle čtivého.