Jak se milovat s černochem a neunavit se

Jak se milovat s černochem a neunavit se Originální název: Comment faire l'amour avec un négre sans se fatiguer

Argo - 2008
ISBN: 978-80-7203-993-7

Argo (2008) 978-80-7203-993-7 147

V autobiograficky laděném románu "Jak se milovat s černochem a neunavit se" líčí autor ironicky a s cynickou nadsázkou problémy soužití ras, ale i pohlaví, profesí, povah v kanadské společnosti 80.let. Protagonista - stejně jako autor černoch z Haiti žijící v Montrealu - to ví velmi jasně: chce se stát slavným "negerským" spisovatelem a vyspat se s co největším množstvím bělošek. Laferriére z velmi málo "politicky korektních" pozic, zato s ohromnou dávkou humoru předvádí každodenní život protagonisty, jeho spolubydlícího Buby - černošského muslima inklinujícího k buddhismu a milujícího džez - a jejich všemožných družek, žaček či náhodných známostí. Vtipné jsou i "filozofické" rozhovory o kráse, o Freudovi, o džezu, o buddhismu, vždy nahlížené prizmatem erotiky a vynalézavých přirovnání. Výrazem autorova stylu - otevřeného, nepokryteckého, parodického a nespoutaně dravého - je nejen šokující název (prý mnohem vtipnější v holandském překladu:"Jak se milovat s negrem a nezčernat"), ale i záměrné používání slova "negr" a vypjatost sexuálních scén. (Založil/a: JanieHonzka)

Dany Laferriére Dany Laferriére
*13.04.1953

23.44
  1. 10. 2015, 19:12
Dala jsem tři hvězdy, protože průměr. Naštěstí je to knížka útlá, tak jsem se netrápila dlouho. V podstatě nic objevného, obhajoba dua černoch x běloška v obecném pojetí, neberte si to nikdo osobně. No, možná v Americe to funguje, mě to nikdy nebralo, jiné vůně...