Výměna manželek

Originální název: Queen Mum

Argo - 2008
ISBN: 978-80-7203-974-6

Argo (2008) 978-80-7203-974-6 287

Třetí román britské bestsellerové autorky Kate Longové Výměna manželek je příběhem vdané matky Ally, která se s rodinou přistěhovala do nádherného domu v Chesteru. V sousedství žije Juno – okouzlující, sebevědomá a zvídavá žena. V očích Ally proplouvá její kamarádka životem bez většího úsilí, domácnost, jako by promazanou nepostradatelným olivovým olejem, zvládá dokonale a bez problémů. Po Junině překvapivém rozhodnutí přihlásit se do televizní reality show Výměna manželek nastane změna i v Allyině životě. Juno opustí na dva týdny rodinu a bude žít v jiném městě, a do jejího domu se nastěhuje její protějšek – cizí žena. Zatímco Juno bere své dobrodružství jako „úžasnou kulturní výměnu“, Ally se obává, jak bude žít po tu dobu bez své kamarádky. Kniha je citlivou sondou do našich každodenních životů a ukazuje, jak skutečnost znovu a znovu revidujeme podle vlastního pohledu na svět. Reality show je vlastně jen pokračováním uvědomování si našeho místa ve společnosti. (Založil/a: xjane)

Kate Long Kate Long
*??.??.1964

Ilunka
  3. 2. 2016, 19:18
Opět velice čtivé a poutavé dílo, které vás donutí zamyslet se nad sebou, svým životem, společností..Stejně jako v "Jak překousnout babičku" není nouze o stále nové dějové zvraty a karamboly, až jsem si říkala jestli to není už příliš (místy jsem se musela přesvědčovat, že nečtu Ordinaci v růžové zahradě). Ale i tak jsem ji zhltla asi za tři dny.