Bajky Barda Beedleho

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Albatros - 2008
ISBN: 978-80-00-02284-0

Albatros (2008) 978-80-00-02284-0 124

Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi.

Anael
  1. 9. 2012, 1:06
Bajky beru jako zajímavé rozšíření knih o Harrym Potterovi. Musím ale uznat, že autorka vymyslela pět opravdu krásných pohádek, které se mi opravdu líbily. Také je ale třeba dodat, že nekončí vždy šťastně a ne všechny jsou vhodné pro malé děti. Čtenáři Harryho by ale na podobné věci měli být zvyklí a bajka Mágovo chlupaté srdce by pro ně určitě nebyla nic víc, než pohádka s krvelačným závěrem.
Tiwala
  30. 9. 2012, 15:41
Až na Mágovo chlupaté srdce, se mi bajky vesměs líbily. Nejlepší byla pohádka O třech bratrech a Králice Alice a chechtavý pařez.
Moreanne
  30. 10. 2012, 16:50
Pěkné doplnění Harryho Pottera. Hodně se mi líbila bajka Mágovo chlupaté srdce (ta by si určitě zasloužila podrobnější zpracování) a Fontána příznivé sudby. No a samozřejmě Příběh tří bratří. Je úžasné, jak JKR dokázala vytvořit tak propracovaný svět s tolika detaily.
soniaf
  24. 9. 2011, 19:29
Bajky se mi docela líbily, ale místy mě trochu rozčilovali komentáře Brumbála. Kromě pětihvězdičkové bajky a třech bratrech se mi asi nejvíc líbila Králice Alice a chechtavý pařez. Jak už psal někdo pode mnou, Mágovo chlupaté srdce by se dalo víc rozvinout a líp zpracovat- pak by to byl opravdu hororový příběh!! Jinak je to ale dobrý doplněk k sérii HP.
VerenaLord
  2. 2. 2013, 23:05
Tedy musím konstatovat, že jsem po Harrym Potterovi čekala víc. Bajky mě neoslovily, ba dokonce zklamaly. Doslovy z pera Brumbála mi doslova lezly krkem. Nemohu hodnotit víc, než na průměr.
Bloodym
  3. 12. 2013, 2:34
Zpestření u čtení Harryho Pottera. U psaní je vidět, že se Rowlingová inspirovala skotskými pohádkami, které mají podobný ráz.
Tojaheva
  7. 10. 2014, 9:35
Pokaždé, když si čtu knížky o Harry Potterovi je musím zakončit bajkama. Chytlavě napsané, rychle přečtené a poznámky Brumbála by mi tam opravdu chyběli. Takže vřelé díky za doplnění celé série.
marta-b
  16. 3. 2010, 13:53
Beedly mě moc nechytnul, možná i proto, jak si pro jeho vydání Rowla připravovala půdu v Relikviích. To, že bajky dostala Hermiona od Brumbála, pro mě není dostatečný důvod k tomu, že bych je nutně musela mít doma. Zase až takový Potterofil nejsem :o) Proslistovala jsem je a zase odložila zpátky do regálu v knihkupectví.
PeťkaW.
  23. 11. 2012, 20:53
Neobyčejně milé rozšíření základní ságy o Harrymo Potterovi, které musí potěšit každého jeho příznivce. Člověk na ni nesmí nahlížet jako na samostatnou knihu, protože pak by její hodnota rapidně klesla. Nejde zase o tak propracované dílo a mezi nejoriginálnější s taky určitě nezařadí. Jako doplnění základního příběhu je to ale velmi dobrý nápad, který se výborně čte, u kterého se člověk výborně pobaví a nad kterým znovu a znovu musí žasnou a obdivovat autorčinu fantazii.
Majuska
  23. 2. 2011, 20:30
libi se mi jak ji napadlo dopracovat pribeh Harryho Pottera do dokonalosti. ROwlingovou obdivuju, ma vsechno dokonale promyslene. Bajky semi moc libily, ale ocenila bych vic bajek a obesla bych se bez komentare od Brumbala, sice byl zajimavy a poucny, ale samotne bajky semi libly mnohe mvic
Gereth
  21. 8. 2016, 19:42
Neodolal jsem a v Edinburghu, městě, kde vznikl Harry Potter, jsem zakoupil Bajky Barda Beedleho v angličtině. Popravdě, cítím se trochu okraden. Knížka je tenounká a k mému zděšení ještě navíc podstatnou část zabírá komentář Albuse Brumbála, který je absolutně zbytečnou vatou nijak neobohacující příběhy. Těch je 5 a naštěstí má kvalita vzestupnou tendenci. Poslední Příběh tří bratří je opravdu krásnou ukázkou vypravěčství. Mrzí mě, že Rowling nevyužila svět Harryho Pottera více v samotných příbězích a méně ve všem okolo. Více než plnohodnotná kniha pohádek to pak působí jako spěšně sepsaný útok na peněženky fanoušků Potterovské série. Budiž jí k dobru, že část výdělku šla na charitu. /// Čaroděj a skákající hrnec: 40% // Fontána příznivé sudby: 40% // Mágovo chlupaté srdce: 50% // Králice Alice a chechtavý pařez: 70% // Příběh tří bratří: 90% /// Celkově: 60%
Gustik5
  25. 11. 2012, 12:58
Bajky jsou rozšířením Harryho Pottera, které se mi zdá poněkud samoúčelné. Jediná povídka, která se mi opravdu líbila, je ta o třech bratřích, kterážto je ostatně velmi důležitá pro děj sedmého HP. Co mě ale celkem potěšilo, byly sondy do kouzelnického světa, tedy doslovy z pera Albuse Brumbála ke každé povídce, tedy bajce.
Alyss Mainwaringová
  12. 5. 2014, 15:22
Rozhodně o mnoho lepší příběhy než ve Fantastických zvířatech. Rowling je skvělá spisovatelka, přestože nemám ráda Harryho Pottera... :)
Esther Darnett
  2. 12. 2013, 9:30
Zajímavé rozšíření knih o Harrym Potterovi. Stejně jako Famfrpál... i Fantastická zvířata... hezky rozšiřuje už tak pestrý svět.
teroosh
  24. 7. 2014, 22:03
Díky "Příběhu tří bratří" stoprocentní hodnocení a kniha jde do oblíbených. Scéna s tímto příběhem (v Relikviích smrti - filmu i knize) bude pro mě vždycky neoblíbenější částí celé ságy.
Anett
  29. 12. 2012, 12:31
Hezké doplnění Harryho Pottera. Nevím, jestli je to tím, že se Příběh tří bratří obejvil i ve filmu, ale mám tuhle bajku nejraději, spolu s Fontánou příznivé sudby a Králicí Alicí :). Jen mi trochu vadily Brumbálovi komentáře.
eliza
  1. 1. 2014, 20:20
Mám Harryho Pottera opravdu ráda, ale bohužel musím říct, že Bajky Barda Beedleyho mě neskutečně nudily, když pominu příběh o třech bratřích, kvůli kterému vlastně Rowlingová Bajky stvořila, příjdou mi ostatní příběhy jako nedotažená vycpávka, která má jen za úkol opodstatnit vydání další knížky, která jistě vydělala další balík peněz. Je mi líto.
Rinae
  29. 6. 2015, 12:24
Příjemně mě překvapilo, že kniha nepředstavuje jen způsob, jak ze světa Harryho Pottera vytřískat ještě více peněz, ale že bajky samotné i jejich komentáře se čtou moc hezky.
snedy
  28. 7. 2014, 19:33
Ságu o HP moc nemusím, ke knihám jsem se pořád nedonutil a celý ten svět mi přijde postižený rozdvojením osobnosti (kombinaci temného vyznění posledních dílů s mágy, kteří si na cestu svítí svojí hůlkou jsem dodnes úplně nepřijal). Ale musím uznat, že Rowlingová nevymyslela vůbec špatné pohádky, ze kterých trčí "Příběh tří bratří", který bez problémů strčí do kapsy všechno, co kdy autorka napsala/napíše. Aspoň podle mě.
honzik10
  28. 8. 2013, 7:57
Tahle knížka mě naprosto nadchla. Bajky byly hezky napsané a moc se mi líbila to, jak v knížce po bajce bylo napsáno co o tom řekl Brumbál. To si myslím, že byl dobrý nápad a zpestřilo to Bajky Barda Beedleho. Jinak 5 hvězd, protože knížka byla super.
ilon-a
  11. 3. 2013, 12:27
Moc hezké povídky z čarodějného prostředí, líbily se mi a bavily mě úplně všechny. Příběhy byly příjemně krátké, moc dobře se četly. Takové pohodové, oddychové čtení. Jedině snad Brumbálovy komantáře myslím, že nemusely být. Ale určitě výbornej doplněk k Harrymu Potterovi.
kajas1993
  24. 8. 2012, 14:26
Z pěti krátkých pohádek (doplněných Brumbálovými poznámkami a komentáři samotné autorky) si jistě každý Harryho fanoušek najde tu oblíbenou. Já si pochopitelně zamilovala "Příběh tří bratří".
chazynka
  18. 3. 2014, 22:33
Dobrá oddychovka, tak proč ne a navíc, když to bylo pro dobrou věc :-) Libí se mi fantasy a J. K. Rowling si zkrátka se svým světem řádně vyhrála a dala mu punc reálnosti.
Shifer
  14. 5. 2013, 22:24
Taková oddechovka. Nejvíc se mi líbila asi ,,Fontána příznivé sudby". Velké plus jsou komentáře Albuse Brumbále, které mi přišly zajímavé a u některých jsem se i pobavila.
Raggen
  14. 11. 2011, 12:43
Příjemné chvilkové počtení... Bajky jsou moc hezké, jen je trochu rušivé číst zároveň komentáře od Brumbála + doplňující info od JKR... Uvítala bych klidně i víc příběhů, na sychravé podzimní odpoledne by byly parádní ;o)
sokoba
  14. 9. 2015, 16:46
Co se dá říct k takové knize... Jelikož se skládá z více krátkých bajek je pro mě v podstatě nemožné vytvořit si k hrdinům nějaký vztah. Asi je třeba si uvědomit, že je to kniha pro děti tudíž je nejspíš zcestné hodnotit ji z "dospěláckého" úhlu pohledu. Jde o příjemné rozšíření světa Harryho Pottera, které si jisto jistě přečte každý fanoušek tohoto příběhu, nemůžete u něho ale očekávat podobné pocity, které jste měli při čtení zmiňované ságy. Bajky beru jako knihu na uklidnění mých rozházených myšlenek... Nejspíš je budu číst svých dětem.
GAM3R22
  29. 11. 2013, 13:17
Velmi pěkně napsané. Okamžitě vás pohltí. Je to čtivé, krátké, co víc si přát. Dá se říct, že v tom najdou poučení děti i dospělí, protože se dají Bajky řadit zkrátka do žánru bajek :)
hous.enka
  15. 8. 2016, 16:10
Obsahuje spoiler spoiler Mínus jedna hvězda za dovysvětlování pohádek. To je jako by Erben hned za Polednicí napsal, že Polednice SPOILER není mýtická postava, ale že matka své dítě doopravdy zamordovala sama. Bajky měly zůstat pohádkové, "vědecká" - ač Brumbálova - část mi tam přijde zbytečná. Bajky samotné jsou ale výborné a pokud bych měla jednu vybrat za všechny, tak mě nejvíc zaujala ta s tou kouzelnou fontánou: Fontána příznivé sudby .
koki.veru
  15. 3. 2016, 7:40
Příjemné zpestření série o Harry Potterovi, hezké pohádky. Nejlepší podle mě určitě příběh O třech bratrech (vzhledem k tomu, že už ji znám od Harryho Pottera).
ssassi
  12. 1. 2015, 16:55
bajky jsem tenkrát dostala jako dárek pod stromeček, jelikož Harryho jsem četla opravdu ráda. musím ale přiznat, že mě kniha nijak nebavila a že jsem ji nedočetla. beru ji jako další knížku z kategorie "co bych tak ještě napsala, aby si to mohl fanoušek koupit?"
Veunek
  24. 6. 2014, 10:59
Když Hermiona od Brumbála "tuhle" knížečku dostala, hrozně moc jsem do ní chtěla nakouknout, stejně jako například do bradavických učebnic :) a bylo hezkým nápadem tuto knihu vydat i pro nás, obyčejné mudly :). Ale že bych si z ní sedla na zadek a musela ji mít doma v knihovničce, to ne. Pohádky jsou pěkné, ale jednou si je přečíst mi stačilo. Jako doplněk ke skvělé HP sérii je to fajn čtení.
Honey0105
  20. 12. 2010, 20:19
Tady se mi hodnotí docela obtížně.
Myslím si ale, že tři hvězdičky budou asi tak akorát i když bych nejraději dala možná 50% (2,5 hvězdy), ale to už jsou jen hloupé dohady.
Abych začla, tak ke knize jsem se dostala docela náhodou. Zašla jsem do školní knihovny a trochu sem se okolo této knihy ochomítala a nakonec jsem si jí půjčila.
Myslím si, že přečístu tuto knížku je otázka minut, maximálně hodiny. Nechci říct, že to bylo odfláknuté, ale..
Vlastně bajky se mi velice líbili. Ty bych si mohla přečíst i vícekkrát, ale.. Byli velice krátké a podle mě jich bylo velice málo! Myslím si, že když už se vydává kniha měla by mít trochu rozšířenější obsah.
Brumbálovi poznámky byly poměrně zajímavé, ale asi bych je tam mít vůbec nemusela. Je to sice takové zpestření, ale když čtu bajku a pak hned navazuji na poučný výklad, tak mě to tolik nebere a spíše jsem se u toho nudila.
Myslím si ale, že kdyby měla kniha aspoň o sto stránek více, tak by to byla jedna z mých oblíbených, protože bajky mě opravdu zaujaly. Škoda, že se našlo i mnoho chyb, které mé hodnocení značně snížily.
Ryan
  3. 11. 2013, 18:11
Bajky jsou krátké a čtivé, nic světobornýho, ale celkem fajn rozšíření, kde nejvíc zaujme Příběh tří bratří, důležitý pro zápletku poslední knihy.
Čikitka
  20. 11. 2012, 14:09
Bajky Barda Beedleho jsou skvělé. Zajímavé pohádky a moc se mi líbily! Ale ty Brumbálovy nezáživné komentáře mi trochu vadily a myslín že nejen mě. Jsem ale ráda že něco takového napsala. Stále jsem se nemohla rozloučit s Harryho světem a tohle byla skvělá příležitost si v něm opět počíst. Famfrpál v průběhu věků a Fantastická zvířata jsou snad ještě lepší. Moc se mi líbily Harryho a Ronovy popisky :)
lenulinka.126
  7. 3. 2012, 19:27
Moc pěkné počtení, takové "jednoduché" bajky, pohádky. Harry Potter je podle mého o dost lepší, ale tohle má své kouzlo. A zajímavé jsou také názory Albuse Brumbála. Nejvíc mi zaujala bajka: "Příběh tří bratří". Knihu doporučuju na oddechové chvíle. :)
CreatorJH
  20. 11. 2011, 20:21
Upřímně? Celkem zklamání. Čekal jsem, že autorka nám ukáže trochu víc. Nicméně Brumbálovy komentáře jsou pro mě plusem, trochu zbytečné je opakování Příběhu tří bratří, nejvíc mě asi zaujala Fontána příznivé sudby a Mágovo chlupaté srdce. Takový lepší průměr.
eormis
  10. 8. 2011, 18:44
Velmi milé čtení, rozhodně ne jen pro děti. Hlavní je nečekat nějáké dějem strhující vyprávění, přece jen čteme bajky s poučením. Živá vzpomínka na celou HP sérii. Rozhodně Rowlingové nechybí fantazie a za tohle dílko si zaslouží uznání
Veve721
  21. 9. 2016, 12:49
Bajek by mohlo být víc a míň Brumbálových názorů. Jinak obsahově bych bajky hodnotila velmi dobře, všechny mně bavily a měly své "kouzlo". Vždycky jsem měla ráda smutně končící příběhy a pohádky, i tohle jsem si tam ke své spokojenosti našla. Musím říct, že překvapivě k ostatním hodnocením tady, se mi pohádka "O třech bratrech" až tolik nelíbila, jako ty ostatní. Nejspíš proto, že už jsem ji četla v Harrym a ničím mně tedy nemohla překvapit. Ostatní mně naopak překvapily. Hlavně "Mágovo chlupaté srdce". Narozdíl od většiny tady, mně oslovila. :)
veronikaS
  1. 10. 2014, 19:01
Bajky byly dobrým pochopením některých nevysvětlených událostí z Harryho Potttera,pěkné oddechové čtivo které se mi líbilo a proto uděluji 4 hvězdičky.
Alis
  5. 9. 2013, 23:08
Tak tahle nástavba Harryho Pottera se povedla. Pohádky jsou povedené. A až na Mágovo chlupaté srdce je jednou přečtu svým dětem. :-)
Krissty
  13. 8. 2013, 15:27
Obdivuju Rowlingovou, že Harryho Pottera dokázala rozšířit o pět tak nádherných pohádek. Ačkoliv nechápu, proč se to jmenuje Bajky... Každopádně jsem opravdu ráda, že jsem na ně narazila a přečetla si je. Potěšily mě i komentáře Albuse Brumbála, jež jsou součástí knížky. Nemám co vytknout!
vojtechadamcik
  25. 12. 2010, 20:51
Trošku horší než HP série, ale i tak jsem se obrovsky bavil a myslím, že J.K.R. má opravdu reálný výhled na další Potterovské díly. Koneckonců - peněz není nikdy dost, že? Opravdu dobrá kniha, ale čas přečtení je asi 40 minut. Proto dávám 4 hvězdy.
Lucie Č.
  2. 9. 2016, 21:11
Bajky jsou skvělé, uchvátily mě. Je velmi zajímavé držet knihu, o které jsme již tolikrát četli. A myslím, že se jedná o skvělé doplnění celé HP série.
Myšpule
  23. 8. 2016, 9:01
Od této knihy sem nečekala nic závratného, je to pro mě příjemné rozšíření hlavní knižní série. Bajky jsou obyčejné jednoduché pohádky v kouzelnickém kabátku, byla jsem spokojena. Brumbálovi komentáře mi na začátku dost vadily, ale později už jsem je brala jako normální součást knihy.
Táňa Plačková
  2. 8. 2016, 17:18
Zajímavé rozšíření Harryho Pottera :) Poznámky Brumbála by vůbec nemusely v knížce být :) Příběhy jsou hrozně hezké a doufám, že je jednou budu číst svým dětem :)
Houba
  15. 7. 2016, 22:46
Bajky samotné se mi rozhodně moc líbily. Jsou nápadité a poučné, i když si odmyslíte svět Harryho Pottera. Jsem ráda, že Rowlingová napsala něco takového. Komentáře Brumbála mi místy skoro až vadily, bajky by se obešly i bez toho, ale na druhou stranu jsou nedílnou součástí jako dílo spadající pod Harryho Pottera.
Křupavá Kachnička
  13. 3. 2016, 12:25
Jediné, co bych této knize vytkla je, že je příliš krátká. Pohádkky nejsou nijak infantilní a vedou děti i dospělé k zamyšlení. Je to kniha, ke které se lidé budou rádi vracet, narozdíl od Famfrpálu v průběhu věků, který si člověk přečte, pobavího, ale už se k němu nikdy nevrátí.
Bludičkaa
  21. 9. 2015, 18:20
Četla jsem jako takový doplněk k Harry Potterovi. Na tuhle knihu se přesně hodí ono nenadchne neurazí.
Dupla
  8. 2. 2015, 16:00
Pěkné doplnění série o Harry Potterovi. Pět hezkých pohádek doplněných o moudré komentáře Albuse Brumbála. Líbilo se mi to.
NikiNiki
  19. 8. 2014, 9:34
Stejně jako Famfrpál v průběhu věků a Fantastická zvířata a kde je najít jsou Bajky Barda Beedleho rozšířením knih o Harrym Potterovi. Knížečka je tenká a přelouskaná za chviličku. Působí to na mě jako rychlovka spíchnutá na vydělávání peněz. Příběhy znějí jak pro malinké děti, asi to má být účel.