Dracula

Originální název: Dracula

Netopejr - 2005
ISBN: 80-86096-93-9

Netopejr (2005) 80-86096-93-9 153

Cože??? Dracula jako komiks? Svatokrádež!!! Chtělo by se pohoršeně volat, jenže pak si začnete prohlížet obrázky, jeden za druhým a ono vás to pomalu vtahuje, dál a dál. Je to nostalgicky dojemné jako vzpomínky na dětství, kdy jsme se s touhle knížkou a baterkou klepali pod peřinou. Ač veskrze "moderní", je to hrůzostrašné jako černobílé horory třicátých let. Jeden obrázek vedle druhého, všechny byste úplně klidně také mohli mít zarámované na stěně, každý sám by obstál jako malé samostatné grafické dílo. Zkrátka, na světě je komiks, který by si bez mrknutí oka určitě s radostí zakoupil i tak konzervativní aristokratický "fajnšmekr", jako je hlavní hrdina tohoto díla. (Založil/a: Metalyza)

Janiska
  4. 1. 2011, 15:22
Po Čtyřlístku snad jediný komiks, který jsem četla :-))) škoda, že nebyl delší. Styl obrázků, jakými je komiks vyveden se mi líbí a klasická černobilá to jen podrthuje a dodává ostrost :-)))
mitosh
  22. 8. 2011, 20:08
Kvalitní a příjemná kresba. Škoda jen, že tato verze popisuje jen malou část příběhu. Klidně bych si takto přečetl Draculu celého... ale moje dvě nejoblíbenější "scény" nechyběly :-) - pořezání břitvou při holení a Draculovo lezení po stěně zámku