Tajemství svaté krve

Tajemství svaté krve Originální název: The Sacred Blood

Jota - 2009
ISBN: 978-80-7217-690-8

Jota (2009) 978-80-7217-690-8 412

Tři svitky, dvojí krev, jediná šance na záchranu světa. Izraelský archeolog Mizrachi narazí při vykopávkách v jeskyni v Judské poušti na tajnou místnost, kde nalezne mimo jiné hliněnou nádobu se záhadným hieroglyfem a třemi starověkými svitky. Vzápětí je i se svou přítelkyní, egyptoložkou Jules, napaden neznámým mužem, který celou jeskyni vyhodí do povětří. Ve stejnou dobu se stane na opačném konci světa terčem útoku i americká genetička Henneseyová. Před několika měsíci se účastnila tajného vatikánského projektu, studovala údajné kosterní pozůstatky Ježíše Krista, a podařilo se jí přitom získat z kostí vzorek DNA, který má pozoruhodné léčivé vlastnosti. Při pátrání po tom, kdo stojí za útoky a snaží se jim vyrvat jejich tajemství, narazí na tajnou sektu Synové světla a záhadného rabína Cohena, potomka biblických veleknězů, který se chystá vyzvednout z úkrytu v poušti Archu úmluvy a s pomocí jejích mocných sil vyvolat celosvětový Armagedon. (Založil/a: capkova.michala)

Alča25
  12. 4. 2013, 18:40
Stačily mi tři dny, abych se prokousala touto knihou, která je pokračováním Tajemství chrámové jeskyně. Opět mě tento autor nezklamal a už se těším na jeho zatím poslední knihu.
CizekJ
  26. 6. 2016, 14:17
Pokračování, které navazuje na knihu Tajemství chrámové hory. Opět velice strhující příběh plný napětí a překvapení. A opět i teologie. Kniha je dobře čtivá, žádné složitosti, skvěle si s ní poradí jakýkoliv čtenář. Leckdo by řekl, že se jedná o laciný příběh, ale ne ne. Věřte, že vás překvapí. Doporučuji! :)
Luroviel
  10. 2. 2015, 15:17
Tato kniha je velice čtivá a pro všechny, kdo mají rádi konspirační teorie velmi uspokojivá:) Autor na základě historických faktů zaplétá a rozplétá zajímavý příběh. Ovšem značně ho kazí mezery v překladu, překladatelka Naďa Funioková si bohužel neověřila zažité české překlady některých termínů. Především mi vadí pojmenování Esejců jako Essenci, poměrně dlouho mi trvalo, než mi došlo, že se jedná o tutéž skupinu.