Tajemství chrámové hory

Tajemství chrámové hory Originální název: The Sacred Bones

Jota - 2007
ISBN: 80-7217-479-7

Jota (2007) 80-7217-479-7 405

Skrývá starověký nález ostatky Ježíše Krista? Z dlouho utajované hrobky přímo pod Chrámovou horou v Jeruzalémě je odcizen starověký artefakt. Kdo byli pachatelé a co vlastně ukradli, se pokoušejí zjistit arabský diplomat Razak a anglický archeolog Graham Barton. Protože záhadní zloději za sebou zanechávají třináct mrtvých izraelských vojáků a policistů a Palestinci se zase bouří kvůli znesvěcení posvátné půdy, napětí mezi oběma znepřátelenými skupinami se nebezpečně zostřuje. Ve stejnou dobu najímá Vatikán americkou genetičku Charlotte Henneseyovou, aby prozkoumala obsah nově objevené, dva tisíce let staré urny, ve které se nacházejí kosti neznámého ukřižovaného muže. Společně s italským antropologem Giovannim Berseiem dochází Charlotte po forenzním i genetickém zkoumání k překvapivým výsledkům, které ji vedou k otázce - mohly by to být ostatky Ježíše Krista? Zatímco se situace v Jeruzalémě vymyká zpod kontroly a vatikánská ochranka sleduje každý její krok, začíná být Charlotte jasné, že jestliže jsou to skutečně ostatky Krista, důsledky - pro historii, vědu, náboženství i církev - budou nepředstavitelné. Román Tajemství Chrámové hory, nabitý dějem a dovedně napsaný, kombinuje historická fakta s věrohodnou fikcí. Je to poutavý thriller, který současně klade řadu otázek ohledně mnoha hluboko zažitých představ moderního náboženství o judaismu, Ježíši Kristovi a raném křesťanství i islámu… (Založil/a: capkova.michala)

Alča25
  27. 1. 2013, 13:54
Čtivé od začátku do konce. Hodně mi to připomíná Jamese Rollinse nebo Dana Browna. Kdo má rád tyto autory, tak vřele doporučuju. Už se těším na další díly.
CizekJ
  26. 6. 2016, 14:14
Opět další kniha, která pro mě jako antropologa je velice čtivá a napínavá. Některým možná nebude vyhovovat, že se knihy dotýkají teologických témat, ale nutno podotknout, že zpracování knihy je na skvělé úrovni. Podobnosti například k Danu Brownovi se zřejmě nevyhneme. Doporučuji! :)
Martasek76
  17. 3. 2014, 6:56
Nádherná knížka, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Přesně ten typ knížky co Vás nutí stále číst dál a dál, otáčet stránky, protože děj je velmi napínavý.