Smrtící kalich

Originální název: Salvation in Death

Metafora - 2015
ISBN: 978-80-7359-455-8

Metafora (2015) 978-80-7359-455-8 368

Je vražda kněze větším hříchem? Poručík Eva Dallasová řeší záhadný případ vražd církevních činitelů…

V Harlemu, kde je mnoho španělských usedlíků, rozkvétá katolická komunita. Shlukuje se kolem Kostela sv. Kryštofa, kde působí otec Miguel Flores. Všichni ho milují, on se o všechny oddaně stará, hlavně o děti. Tak proč během pohřebního obřadu náhle padne mrtev k zemi? Jiná církev, Věčného světla, má také vřelého kazatele, velkého šoumena, který dokáže přilákat davy lidí a vydělat mraky peněz. A přesto i on během svého obřadu zemře. Zaměřil se pachatel na církve? Byl jen jeden? Nebo jde o zcela něco jiného?
To musí rozluštit Eva Dallasová a spolu s ní všichni naši známí z policejního sboru města New York i z řad civilistů.

Nora Roberts, světoznámá americká autorka romancí, se v sérii Smrtící… věnuje pod pseudonymem J. D. Robb zcela jinému žánru – detektivním thrillerům, které se v nedaleké budoucnosti odehrávají ve městě New York. Policejní postupy zůstaly stejné, zločinci jsou brutální a namyšlení jako dnes, ale technika, pro nás dosud neznámá, jim pěkně šlape na paty. Bez „lidského faktoru“ by ale i ty nejpůsobivější vynálezy neznamenaly zhola nic.
To Nora dokazuje ve svých románech o zločinu beze zbytku. A ani v nich nechybí láska a vášeň. Zároveň zde má místo i humor, občas dosti černý, protože i detektivové jsou jen lidé a občas si musí ulevovat od svého nelehkého poslání. (Založil/a: dadlinka)