Vím, co mi chutná.

Podtitul: Dítětem vedené odstavení

Argo - 2015
ISBN: 978-80-257-1508-6

Argo (2015) 978-80-257-1508-6 192

K českému čtenáři se konečně dostává kniha o „baby-led weaning“ (BLW), tedy o zřejmě nejpřirozenějším způsobu zavádění pevné stravy u kojenců, kdy celý proces řídí samo dítě- účastní se rodinného stolování, samo se krmí a samo si vybírá, co bude jíst. Díky tomu se rozvíjejí přirozené dovednosti a schopnosti dítěte, koordinace ruka-oko, jemná motorika, samostatnost… Není potřeba vařit žádná pyré, kašičky nebo přesnídávky. Jídlo je zábava a jídelní stůl se nemění v bojiště, jak tomu často bývá při klasickém krmení lžičkou. Autorky- odbornice na stravování malých dětí a novinářka- v knize popisují celý proces „dítětem vedeného odstavení“, radí kdy, jak a s čím začít, ale i na co dávat pozor a čemu se vyhnout. Především však čtenářům poradí, jak dítěti pomoci k tomu, aby si zamilovalo dobré jídlo. (Založil/a: dadlinka)

fuca
  9. 1. 2016, 22:12
Nemám ráda tento styl psaní. Jedna věc řečená tisíci způsoby s velkým americkým úsměvem na tváři podložená rize pravdivými příběhy mnoha žen, které by pro danou věc nyní již mohly dýchat... Nicméně informačně jsem byla spokojená, odpověděla mi na všechno, co jsem chtěla vědět a to jsem ji ani nemusela číst celou. Stačilo listovat.