Noční klub 2

Noční klub 2 Originální název: Noční klub 2

Klub Julese Vernea - 2003
ISBN: 80-85892-65-0

Klub Julese Vernea (2003) 80-85892-65-0 377

Tobiáš, stále pronásledovaný zabijáky paní Dao, se vrací do Prahy, kde zavzpomíná na staré časy Nočního klubu a střetne se s ruskou mafií. Opět se spojí s Hanako, díky které se stal upírem a zjišťuje, že i někteří další členové Nočního klubu jsou ještě naživu. Mazlík, kdysi přitažlivá blondýna, je znetvořená a zavřená v ústavu, tak z ní taky udělají upíra. Potom ještě další člen Nočního klubu Tomislav, kterého propustí z vězení. Tobiáš ale chce zpět i svoje zbraně, které jsou ale pečlivě uloženy v policejním archivu. Ale on je prostě chce, takže si pro ně jednoduše jde. Po masakru a fingované sebevraždě se Tobiáš probudí v márnici, kde se setká s mistrem Moonem - jedním z nejstarších a nejmocnějších upírů - a dozví se o válce dvou nejmocnějších úpířích rodin o absolutní nadvládu. Po menším trápení v českém vězení se opět vydává do Asie, ale o největší boj přišel. Podaří se mu získat legendární zbroj a vydává se učinit přítrž tomuto násilí. Samozřejmě pomocí násilí daleko většího, ale to už je v tomto příběhu běžné.
Zvládne Tobiáš i tento poslední boj? (Založil/a: Parm)

vladislaus
  18. 4. 2012, 5:49
Opakovaný vtip u mne není vtipem. Krve a mozku na stěnách jsem si užil v prvním díle a tady jsem se modlil, kdy už bude konec knihy, která byla zbytečně natahovaná.
Magyana
  26. 5. 2013, 20:50
V druhém dílu Nočního klubu je o trochu méně vtipu, více krve než v jedničce a opravdu hodně detailních popisů soubojů, takže se předem připravte na kaluže krve, vyhřezlé mozky a vnitřnosti a usekané končetiny. Je to zábavné čtení.

Vytrhl jsem katanu přesně v okamžiku, kdy mi kulka srazila čepici po strážmistru Janáčkovi.
Dlouhé platinové vlasy zavířily.
"Jáááá!" zařval jsem, setnul chlapíka s brokovnicí a skrz roh auta probodl neodbytného čiperu s pistolí. Čepel v plechu zaskřípala a pistolník na mě vykašlal vzorek krve. V mrazivém vzduchu se z ní kouřilo.
"Ty vole, Zaklínač!"
Anael
  1. 9. 2012, 16:25
Já na Noční klub nedám dopustit. Mám ráda ty ujeté situace a Kulhánkův humor. Začnu číst a nemůžu přestat. To je u mě kniha za 5 hvězd :)
Keatin
  29. 5. 2015, 20:02
Nikdy jsem si nemyslela, že by mě bavilo cokoliv od Kulhánka ...vlastně ani nevím, proč jsem měla takový, naprosto nemístný, předsudek. Noční klub jsem si zamilovala.

"Byli to obyčejní lidé, tak nevím, jestli viděli i mě, každopádně, kulky z glocku jim prorazily čela a pokryly zeď standardní impresionistickou freskou na téma mozek v rudé."

"Bezhlavé tělo tápalo rukama a druhý chlap v předsíni vyděšeně zíral na pulzující krev. Vzápětí už tápali a pulzovali stereo."
Bastet
  24. 10. 2011, 17:37
Ti co mají rádi černý humor s velkou dávkou krve, rozstříknutých mozků a much by neměli váhat a vrtnout se do čtení téhle knihy. Na rozdíl od prvního dílu, kde se se světem upírů a nesmrtelných seznamujeme a tudíž je to místy trošičku rozvláčné, tento díl je od začátku do konce nacpaný akcí. Řekla bych že tak 75% knihy čtenář tráví s Tobiášem a tím druhým, ale nemám pocit, že by to knize nějak uškodilo.
Rames
  7. 8. 2015, 13:36
Bavila jsem se, rozdělení odstavců na mini kapitolky mi vyhovovalo. Autor se soustředil na akci a s nějakými popisky okolí a situací se nezdržoval, proto se děj zdál svižný a čtivý.
.......Ve vzduchu spolu s palmami, bonsajemi a křesílky vířily i končetiny, hlavy a rozdrcené zbraně, působivé gejzíry vnitřností se ještě působivěji omotávaly kolem všeho omotatelného , a krve bylo v povětří tolik, že bílý prach vypadal spíš rudě a na zem padaly malé hrudky červeného betonu.
Aby si na tom tak někdo zvrtnul kotník.
LuciusWlk
  20. 12. 2014, 8:38
Druhá kniha nočního klubu mě bavila ještě o něco více. Děj je poněkud ultimativnější, krev vytéká při čtení i ze samotných stránek (čtečky), a lidská populace snad viditelně prořídla. Mám pocit, že kniha nemá nudné místo a celý příběh je zajímavě poskládán a dobře ukončen. Úsměvné jsou momenty, kdy se např. hlavni postava strachuje o nevinné životy čtyř civilistů, aby vzápětí rozmetal hromadu „nevinných“ policistů?! :). Nicméně, příběh má šmrnc, je svižný, určitě není předvidatelný (pokud předtím nepročtete všechny možné i nemožné diskuse a anotace. To už pak ani nemusíte snad číst knihu, natož házet moudra o předvidatelnosti), místy předimenzovaný, ale rozhodně dobře odvyprávěný.
–------------------------------------
Série: Noční klub.
Ani nevím, jestli označení série pro dvě knihy je to pravé, ale budiž. Kulhánkův noční klub je pro mě překvapení, a to velmi příjemné. Nepídil jsem se po obsahu, nečetl recenze a tak jsem do Kulhánkových vod skočil nepoznamenaný a ničím neovlivněný. Mám zato, že díky tomu jsem si tyto knihy užíval. V první knize se hlavní postava a děj zajímavě vyvíjí, i když musím říct, že dějový zvrat v první třetině knihy mě celkem vyděsil, do čeho jsem se to zase pustil. Tenhle pocit mě naštěstí po několika dalších stránkách opustil a naopak začal bavit. Začátek příběhu, potažmo první kniha, je v podstatě jednoduchý a přímočarý. Kulhánkův styl vyprávění naopak velice čtivý a zábavný. S druhou knihou děj přidává na tempu, příběh je více promyšlený a destruktivní. Hlavní postava přebírá iniciativu a Tarantino by chrochtal blahem, nad množstvím krve a létajících kusů těl. Příběh se nějak zásadně nepředbíhá a tak jsem neměl sebemenší ponětí, kdo nakonec koho zradí , nebo kdo komu pomůže apod. V podstatě jsem nemel ani chuť, nebo potřebu o tom přemýšlet a pouze jsem se nechal unášet příběhem. Závěru nemám co vytknout, naopak mě velmi potěšilo, že kniha nekončí zkráceným doslovem, ale „sadisticky“ pěkným dořešením všech křivd.
Hůl zlomenou, nad českými autory jsem provizorně slepil a jen doufám, že další knihy, popřípadě autoři mě nedonutí ji opět lámat. Velmi sympatické je, že se Kulhánek nesnažil s tohoto díla dělat něco víc, než zábavně oddechovou záležitost, která mě velmi bavila. Mít z knihy dobrý pocit a těšit se na další stránky je jednoduše to, co od čtení očekávám a je jedno jakého žánru. Až budu mít chuť na nějaké životní moudra, sáhnu po klasice.
yarghoul
  9. 9. 2014, 12:40
Opět naprosto geniální. Některé slovní obraty by se měly tesat do kamene, Ten Druhý je borec! Nicméně teď po dočtení cítím velké prázdno, chtěla bych číst dál a dál a dál a ono už nic není... Asi jsem se neměla dát tak strhnout neskutečným tempem a vychutnávat si stránku po stránce a ne je hltat jako o závod. Jenže tahle kniha se jinak ani číst nedá.
No nic, konec smutkům, vzhůru na Vyhlídku na věčnost, prázdno v duši je třeba rychle zaplnit.
LeaLea
  8. 3. 2012, 9:28
Hmm, Kulhánek je zvláštní případ. Styl vyprávění je skvělý, myšlenky zajímavé, pohled na věc originální... tak co tomu teda chybí? Hloubka? O tom tenhle autor prostě není. Asi mi maličko schází příběh, který by mě chytl a já nebyla jen pozorovatelem v pozadí. Ale jinak dobré, určitě po některé další z jeho knih časem sáhnu. Je to jeden z mála českých autorů, u nich mi zasazení do českého prostředí nepřipadá násilné a rozpačité. Dovede zvednout náladu (a slabším povahám možná i žaludek).
scajo
  13. 11. 2014, 11:04
Ve srovnání s prvím dílem výrazně ubylo humoru (nebo tolik nefungoval) a trochu mi vadila už opravdu extrémní přemrštěnost některých scén, viz supermansko-ironmanská naháněná s vrtulníky. Na druhou stranu je ten překombinovaný a rozsekanými/rozstřílenými/roztrhanými těli nabitý děj o mnoho pestřejší než v jedničce a čte se to snad ještě lépe. Vlastně ani nevím, proč zase dávám plný počet - asi pro ten absťák, který jsem měl v momentech, kdy jsem tuhle knížku odložil, a pro ten nablble příjemný pocit po dočtení. Kulhánek zkrátka píše tak dobře a chytlavě, že mu odpustíte i vyložené přešlapy.
Miss Utahraptor
  8. 9. 2011, 14:31
"Byli to obyčejní lidé, tak nevím, jestli viděli i mě, každopádně kulky z glocku jim prorazily čela a pokryly zeď standardní impresionistickou freskou na téma mozek v rudé."

Druhý díl se mi od začátku líbil víc než první (nebudu- li počítat těch pár stránek za existence starého Klubu). Tak o hvězdičku. Na těch mých pomyslných devět z deseti to dotáhl opět konec tzn. posledních třicet, čtyřicet stran. Klady zůstávají, výtky si nechám.

P.S.: Chtěla bych kočičku (kocourka)... ;D
Veronika
  2. 9. 2010, 16:28
Niečo totálne bláznivé a absolútne nereálne, bez hlavy a päty. Ale čo by sme od Kulhánka mohli čakať? Kniha, resp. obe jej časti vás pohltia. A to raz za čas treba, realita je neúprosná... a táto kniha perfektná. Začítam sa a neviem prestať:).
Adele
  10. 10. 2014, 17:00
Jo, bylo tam moc krve, jo bylo tam až moc všelijakých bojů, jo bylo tam tolik zbraní, že jsem se v tom nevyznala. A sakra jo bylo to super!!! Někdy jsem si říkala, zase boj a zase krev, ale co se týče obsahu a toho příběhu se mi tento díl líbil asi víc než 1. Kdy po půlce přicházela spravedlnost a jak zase dávali do kupy Noční klub. Za opakující věci dávám 95%, ale v životě mě nenapadlo že se mi bude líbit takovéhle literatura. Spokojenost!!!
Balu
  9. 7. 2013, 23:57
Je až s podivem, že přečíst knihu o 400 stranách mi trvalo pouhých 12 hodin čistého času... člověk se zakousne a neodtrhne.
Přitom je to v podstatě naprosto totožné s předchozím dílem - nadpřirozeně silný hlavní hrdina s kulometem, katanou, spoustou protivníků a tunou hlášek na rtech. Paradoxně části, kde se odvíjí nějaký příběh, působí jen jako vata mezi dalšími jatkami.
Nicméně jako oddechovka je to výborné.
rahzul
  28. 12. 2015, 16:36
Nážez pokračuje!! Druhý díl mě bavil snad ještě více než ten první. Hlášek neubylo, spíše se mi zdá, že naopak. Přibylo totiž více zajímavých rozprav s Tím druhým :D Postavy se ve finále nakonec pěkně vybarvily (jak ten kocour :) Bylo zajímavé čekat, kdy kdo koho zase podkopne. Finální část, když se Tobiáš vyzbrojí a jde to konečně vykosit byla parádní (nemůžu si pomoct, ale motiv kouzelné zbroje mi hoodně připomínal mangu Berserk..kdo ví tak ví). Samotný závěr alá "Nikdo nebude vyjebávat s Nočním klubem" pak byl jen trešničkou na dortu. Hodnotím 5/5, přidávám do Oblíbených a těšim na další bomby od Kulhánka!

***
Jeden tokijský bezdomovec měl k ránu ošklivý sen: zdálo se mu, že z nebe sestoupil Démon smrti. Bylo to sice velmi živé, ale musel to být jen sen, protože proč by Démon smrti kradl..

***
Ruxandra
  16. 7. 2012, 9:37
Styl psaní pana Kulhánka mi sedl a divím se, že jsem jeho knihy tak dlouho odkládala. Občas se mi sice při čtení stalo, že jsem ztratitla přehled co se vlastně v tom boji děje, ale to spíš bude tím, že mě ty bojové části tolik nebavili a taky létající Tobiáš mi připadal už trochu absurdní, ale kniha se četla perfektně, a chválím konec, který se podle mě povedl, i když byl trochu natahovaný. Jen ta křečovitě docpaná Denisa mi tam nesedla, jinak bych už nevytkla asi nic... A jednoho potomka Kocoura bych taky brala domů:)
colore
  10. 12. 2015, 21:35
Je to sice velice svéhlavá a místy nechutná knížka.... přečteno jedním dechem, dost jsem se u toho nasmála, ale čtení při darování plazmy je docela nebezpečný, když se smějete, až se břicho popadáte:-)
Plue
  3. 10. 2013, 20:13
První díl se mi rozhodně líbil víc :) Tenhle díl jsem vnímala jako jednu velkou honičku :D Ale vtipné hlášky byly stále vtipné!
Trina1
  6. 3. 2015, 19:45
První díl se mi líbil víc, ale i tenhle je super. Tobiáš mi bude chybět. Což znamená, že se k Nočnímu klubu ještě někdy určitě vrátím :).
LenkaZ
  17. 3. 2015, 21:12
První díl Nočního klubu se mi sice líbil víc, ale i tak dávám 4 hvězdy :) Opět dost krvák a drasťák, chvílemi bych řekla že už maličko překombinované, ale opět díky správně ironickému humoru se to četlo moc dobře. A mám radost, že Noční klub je opět zpět a v akci :)))
bungalov
  29. 1. 2016, 20:31
Slabší než jednička, ale i tak důstojné zakončení Tobiášovy cesty za pomstou. Sem tam s objeví opravdu výborné hlášky a sem tam i chvilku neteče krev.
sharky95
  6. 11. 2012, 20:15
Tak tohle mi přišlo slabší než první díl. Wries s Van Vrenem v prvním díle působili jako elitní zabijáci, z kterých jde minimálně strach, tady jsou jen další mrtvoly do počtu. Nevím, hlavní hrdina má zvláštní smysl pro spravedlnost - poučuje o spravedlnosti, popraví jménem Nočního klubu kvůli zpronevěře a klidně postřílí hafo policajtů. Kdyby to viděl Postrach... :D
cajdex
  14. 7. 2011, 15:15
Trošku slabší druhý díl. Některé věci už jsou dost přehnané a neškodila by trocha nadhledu, ale i tak velmi čtivé a pokud Vás chytl již první díl, tak si závěr určitě nenecháte ujít.
mirabl
  5. 3. 2011, 17:36
Trestuhodně nevyužitá příležitost. Kulhánek se primárně věnuje Tobiášovi (sám sobě) a krvavým orgiím a rozsekávání upírů na prvočinitele a superzbraním ... a čtenář přitom marně čeká i na odlehčující mezihru, třeba detaily lesbického vztahu Mazlíka a Hanako. Přiznávám, že u lítajícího "Iron Mana" už jsem jen smutně kroutil hlavou.
Fujta
  13. 11. 2016, 0:31
Co dodat...pokračování bombového prvního dílu. Příběh nijak neubírá svou rychlost spádu, humor je stále stejně černý a krev ještě zdaleka nevytekla všechna. Nedokážu posoudit, která z těchto dvou knih je lepší. Obě jsou psané stejným stylem a vůbec se liší maximálně tak příběhem. A opět jsem se od ní nemohl odtrhnout. A to i přesto, že jsem věděl co mám čekat. Nic velkého a přesto obrovskej nářez.
Můj závěr zní: K sérii Noční klub se jednou vrátím! A to je něco co neříkám jen tak o něčem ať už to je sebelepší!
freestyla
  15. 10. 2015, 11:08
"Víš, lidé jsou různí: bílí, černí, žlutí a zelení. Ti zelení jsou obvykle bílí, ale o to víc do všeho kecaj."
"Tohle taky nikdy nikam nesmíš napsat," varovně se ozval Ten Druhý.
"Svatá pravda."
teddik
  29. 8. 2014, 2:37
Stejný komentář jako u prvního dílu:
"Neskutečně kvalitní "nekvalitní" literatura. Kniha má hloubku jako dětský zahradní bazének, přitom se u ní nejde nudit ani deset vteřin. Od první po poslední stránku se pořád něco děje, nedá se a nedá položit z ruky. Výborná oddychovka, žádné hloubavé filozofické rozebírání, jenom děj. A krev. A to že dost."
Druhý díl mne snad bavil ještě víc, než první - i když jde vlastně o stejnou věc. Kniha je evidentně rozdělena, děj z prvního dílu shrnuje jeden krátký odstavec.
Stejně mě ale zajímá kdo/co je vlastně kocour.
Loks
  30. 4. 2014, 6:10
Noční klub je mé první setkání s Kulhánkem. Byla to neskutečně krvavá a vtipná jízda kterou jsem dal jedním dechem. "A přitom taková blbost" poznamenal si Ten druhý.
V.H.
  30. 7. 2013, 12:12
Spolu s prvním dílem mne naprosto nadchly a nepustily, dokud jsem neotočil poslední stránku. Opravdu návyková záležitost. Prvoplánově měla být mezi prvním a druhým dílem pauza (můj plán), ale po dočtení konce-nekonce Nočního klubu 1 se nedalo jinak než okamžitě otevřít 2.. Když vezmu v potaz dobu před objevením Jiřího Kulhánka, kdy jsem knihám nevěnoval takovou (zaslouženou) pozornost, nemůžu jinak než za 5* a poděkovat oné osobě za to, že mne svými příběhy přivedla k něčemu tak krásnému jako knihy bezesporu jsou.
Kubra
  28. 9. 2012, 9:41
Strhující jízda pokračuje, potoky krve nevysychají a zbraně nechladnou. Také břit humoru zůstává proklatě ostrý :)
V popředí stojí i nadále hlavní hrdina a jeho Druhý, ostatních vykreslených postav není mnoho. Bohužel 5 hvězd nedám, protože na rozdíl od předešlého dílu tu pan Kulhánek dotahuje věci až moc do absurdna.Také není přítomen takový wow efekt jako u dílu prvního. Tobiáš se mi líbil víc v "lidštější" podobě, než v jeho pozdější detoxikované.
Velmi pěkně byla složena příběhová stavebnice, přiznám se, že jsem netušil jak vše vyústí a tak jsem se neubránil hlasitému "ahá". Oceňuji optimistický konec, protože první díl byl hodně krutý, stejně jako začátek druhého (Mazlík). Tímto došlo alespoň k jistému vyvážení. Nejedná se o žádnou vysokou literaturu, což ale vůbec nevadí a k obsahu to sedí. Zkrátka parádní oddechová kniha.
Tobias
  24. 7. 2011, 20:31
Famosni knizka s lepsi jsem se nesetkal bomba jedina konkurence Nocni Klub 1 klobouk dolu Jiri Kulhanek je opravdu velice dobry spisovatel a lepe zobrazene upiri sem dosud nevidel
Natsumi
  27. 5. 2010, 17:57
Ona mě ta kniha vlastně docela bavila, i když mi přišly některé situace docela absurdní. Zaujalo mě taky Kulhánovo originální pojetí. Ale pak jsem jsem ji jednou zkoušela stručně převyprávět kamarádce a najednou to vyznělo jako jakási humorná parodie. Tak mi došlo, že ona to vlastně taková prapodivná slátanina je, ikdyž i tak má svůj půvab.