Egyptský soudce 1: Vyloupená pyramida

Egyptský soudce 1: Vyloupená pyramida Originální název: Le juge D´Égypte - La pyramide assassineé

Alpress - 1998
ISBN: 80-7218-115-7

Alpress (1998) 80-7218-115-7 302

Román Vyloupená pyramida je první částí trilogie Egyptský soudce, vyprávějící příběh spravedlivého Pasera, soudce v jedné provincii na jihu Egypta, a krásné Neferet, lékařky v Memphidě. Nikdy by se nesetkali, kdyby on nebyl povolán do Memfidy, nedaleko velké pyramidy v Gíze. Shodně s předpovědí starého mudrce se tu šíří zločin a rozsáhlé spiknutí proti Ramsesu velikému. Zdá se, že zlo už nic nemůže zastavit. Objeví se však zrnko písku v podobě bezvýznamného soudce, který odmítne potvrdit dokument, aniž by si ho napřed ověřil. Láska plná překážek, pokus o státní převrat, série vražd, triumfující lež....Není to pro mladého soudce příliš těžké břímě? (Založil/a: Luna)

Veassë
  24. 7. 2013, 18:27
Christian Jacq předčil touto knihou mé očekávání. Je to má první kniha od tohoto autora a dá se říct, že jsem ji přečetla jedním dechem. Velmi působivě autor popsal tehdejší postupy, život a prostředí Starověkého Egypta. Těšila jsem se na druhý díl.