Originální název: Alle Menschen werden Brüder

Ikar (2010) 978-80-249-1413-8 662
BETA Dobrovský (1998) 80-86029-31-X 589
Melantrich (1990) 80-7023-056-8 602
Melantrich (1977) 576

Rámcem tohoto dějově bohatého románu je příběh dvou bratrů, z nichž jeden má umřít úkladem druhého, nakonec se však sám stane obětí nájemného vraha. Čtenář je přitom vtahován do světa velkého obchodu, válečných zločinců, nočních podniků, do světa lásky a nenávisti, erotiky a kriminality. Přesto je to svět, kde zlo nezůstane bez potrestání. (Založil/a: Metalyza)

skjaninka
  25. 2. 2010, 13:36
Moja obľúbená, čítala som ju asi tri krát....:-)
majkee
  27. 11. 2012, 10:16
Moje první Simmelova kniha, kterou jsem přečetl snad za den. Příběh je strhující, vykreslení hlavní postavy úžasné.
niknikita
  2. 11. 2014, 18:37
Znovu jsem si přečetla příběh o drsném poválečném období v Evropě, o lásce, zradě a zločincích, které nebylo snadné dopadnout a potrestat. Znovu mne z takové reality mrazí, protože historie není schopná lidstvo varovat...
ToVy
  1. 5. 2014, 10:53
Na tuto desátou knihu JMS jsem se vůbec nětěšil, jednou jsem ji už četl, ale moc jsem si ji nepamatoval, ale co jsem věděl před začátkem čtení bylo, že ji nemám rád. A teď absolutně nechápu proč. Je to jedna z nejlepších knih JMS, ne však příběhem, i když i ten je dobrý, ale úžasným stylem psaní. To co u JMS tolik mám rád, prolínání dějů. Kniha jakoby popisovala udáslosti z minulosti (vzpomínky na léta po válce a charakteristiky postav), přítomnosti (hlavní děj) a budoucnosti (úvahy z vězení). Opět jedna kniha, kdy kolikrát musíte přemýšlet, v kterém ději se zrovna nacházíte. Autor píše píše a najednou se objeví pár vět z minulosti a znovu jste zpátky, kde autor psal před chvílí. Kniha díky tomu dostává spád a není nudná.
Pets
  2. 8. 2013, 12:28
"Je skoro stejně lehké udělat lidi šťasnými jako nešťastnými. Jenomže šťastnými je lze udělat - dobrými nebo špatnými prostředky - vždycky jen nakrátko, zatímco jinými prostředky je lze udělat nešťastnými navždycky. A největší kletbou je to, že člověk všechny lidi, pro něž vůbec něco znamená, chtě nechtě ustavičně činí šťasntými anebo nešťasnými, dokud žije."
Kniha je vzhledem k počtu stran až překvapivě dynamická, poslední třetinu jsem četla jedním dechem. Velmi dobré vykreslení postav, viděla jsem je před sebou. Smekám před schopností autora sofistikovaně proplétat různé časové linie. Příběh mě dostal a myslím, že si ho budu pamatovat ještě hooodně dlouho, jasných pět hvězdiček :)
Marta007
  29. 8. 2016, 17:56
Velmi čtivé, napsané hezkým jazykem. Přestože je kniha poměrně obsáhlá, je překvapivá, napínavá až do konce. Kdybych tu knihu měla jednoduše charakterizovat, tak bych řekla, že v ní je všechno, od lásky, přes psychologické vykreslení postav a kriminální zápletku až po morální přesah.