Suvenýr

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2662-0

Knižní klub (2010) 978-80-242-2662-0 288

V zaprášeném sklepním depozitáři bostonského Crispinova muzea leží – snad už dlouhou řadu let – dokonale uchovaná mumie, Madam X. Podle všech známek jde o staroegyptský artefakt, ovšem soudní lékařka Maura Islesová brzy odhalí, že údajně tisíce let staré tělo je ve skutečnosti oběť vraždy z nedávné doby. Poté co je v muzeu odhalena další skrýš s podivně upravenými pozůstatky zabité ženy, začne být Mauře i Jane Rizzoliové z bostonského oddělení vražd jasné, že se po městě volně pohybuje jakýsi šílený a okázale provokující vrah. Zlověstné vzkazy děsí zejména archeoložku Josephine Pulcillovou. Její nejhorší obavy se naplní poté, co v kufru svého auta najde mumifikovanou mrtvolu třetí oběti. Jde o zrůdný dárek, nebo spíš o temnou výhrůžku? Vrahova udivující znalost posmrtných konzervačních metod napovídá, že by mohl mít odborné archeologické vzdělání. Ale pouze Josephine ví, že její pronásledovatel zná něco mnohem nebezpečnějšího, totiž podrobnosti tajemství, které pokládala za dávno zapomenuté. A pak Josephine zmizí a Mauře s Jane zbývá zoufale málo času na to, aby dopadly „archeologického zabijáka“ dřív, než do své odporné sbírky přidá nový hrůzný exponát. (Založil/a: jasta)

Trina1
  16. 5. 2012, 14:38
Dlouho jsem nečetla knížku, která by mě takhle pohltila. Skvěle napsaná, kdybych mohla číst v jednom kuse, přečetla bych ji za jeden den. Takhle jsem ji četla tři dny :).