Arsinoé - královna Egypta

Arsinoé - královna Egypta Originální název: Arsinoë - Königin von Ägypten

Noxi - 2006
ISBN: 80-89179-40-1

Noxi (2006) 80-89179-40-1 319

Arsinoé, Caesarova milenka, odpůrkyně Říma a Kleopatřina sestra. Vyrůstala v alexandrijském paláci, ve stínu starší sestry Kleopatry. Křehká zelenooká Arsinoé se jako čekatelka na trůn stala klíčovou postavou intrik a sňatkové diplomacie. Seznámila se s mužem, který byl úplně jiný než Římané a Heléni u královského dvora. S Achillem, vojevůdcem snědé pleti, vytvořila vizi naprosto odlišnou od Kleopatřiny politiky spojenectví s Římem. Za její vlády měla vzniknout africky orientovaná egyptská říše. Arsinoé vyzvala k povstání a nakrátko se zdálo, že svobodný Egypt není pouhá utopie. Potom však Achillovo vojsko utrpělo zdrcující porážku. Arsinoé byla jako poražená vedena v triumfálním průvodu Římem. Římané současně v palácích u Tiberu vzdávali hold její sestře Kleopatře, kterou dosadili na egyptský trůn. Byl to však sám Caesar, kdo držel nad Arsinoé ochrannou ruku. Když s ním otěhotněla, musela uprchnout před Kleopatřinou žárlivostí. Naděje na egyptský trůn se nikdy nevzdala, ale Kleopatra dokázala získat na svou stranu i dalšího silného muže Říma, Marka Antonia. To však ještě netušila, jak blízko se ocitla vlastnímu zániku, když Marka Antonia vyzvala, aby Arsinoé sprovodil ze světa. (Založil/a: Baryllis)

Maria Regina Kaiser Maria Regina Kaiser
*29.12.1952

Pindule
  27. 3. 2013, 19:47
Tenhle román mě neuchvátil. Přijde mi zmatený a neuspořádaný. Nicméně se autorka pustila do zajímavého tématu. O Kleopatře ví téměř každý ale o její mladší sestře?