Originální název: Dětské etudy

Československý spisovatel - 1966

Československý spisovatel (1966) 144
Československý spisovatel (1960)

lustrace: Helena Zmatlíková

Dětské etudy jsou drobné povídky ze života dítěte a rodičů, které si získaly v krátké době zájem čtenářů u nás i za hranicemi.

Aškenazyho človíček nás nutí zamýšlet se nad sebou samými a zodpovídat si všední i velké otázky života.

(oficiální text nakladatele) (Založil/a: Vevercicka)

AkzuzkA
  3. 11. 2016, 13:15
Každá dětská kniha tohoto ražení, kterou přečtu jako dospělá, ve mně zanechá cosi milého a hezkého. Ani Aškenazy nezklamal. Etuda, ve které malé dítě hovoří se svým otcem o smrti pro mě byla opravdu silná a vlastně jaksi smířlivá...
hous.enka
  3. 8. 2016, 9:30
Dětské etudy jsem četla na střední škole a zbyla mi po nich milá vzpomínka. Po patnácti letech při re-readingu mám z Dětských etud pořád dobrý pocit. Nejsilnějších je za mě prvních pět preludií a pak několik vybraných povídek: cestování za duhou odehrávající se řeky Sázavy u Stříbrné Skalice, hry Boženy a človíčka nebo třeba závěrečné shrnutí debaty se človíčkem.
Vevercicka
  25. 7. 2010, 18:06
Lyrické miniatury, opatřené jiskřivou poetikou, citem pro detail a úhlem dětského pohledu.