Psí život

Psí život Originální název: Psí život
Poprvé vydáno celosvětově: 1959

Naše vojsko - 1959

Naše vojsko (1959) 128

Povídky o zvířatech a lidech za války a v protektorátu. (Založil/a: Vevercicka)

zdeny99
  23. 6. 2016, 10:29
JELIMÁNEK: Odlehčená válečná povídka o koni, který celý život sloužil v armádě. Na stará kolena v době druhé světové války odchází do důchodu k cirkusu a jediné co vyznává je dupot bagančat a rytmus bubnů a dechovky. PĚT HVĚZD

CVOK: Opět povídka o koni, kterej zažil válku. Oproti předchozí povídce je to hodně slabé... Vše co se koňovi řekne, tak jen kývne hlavou. TŘI HVĚZDY

BRUTUS: Kdo nebyl za 2. světové války árijského původu, tak mu byly zabaveny zvířata. To se stalo i židovce Hebké, která přišla o psa Bruta. Ten skončil ve středisku policejních psů, aby byl vychován k hlídání koncentráku... Z počátku slabší, ale ten konec jako v první povídce byl nečekaný zlom. PĚT HVĚZD

SISI ČILI PSÍ ŽIVOT: Sisi je černý jezevčík, který se vyhýbá lovu a je tuze línej. A o tom je celá povídka. Docela slabota. TŘI HVĚZDY

KUŘÁTKO: Malá holčička zůstane sama ve vypálené vesnici (nejde poznat, zda Lidice nebo Ležáky). A v ruinách, kouři a popelu najde na kompostu vajíčko, ze kterého se vyklube kuřátko. Velice dojemná povídka. Z počátku nic extra. Druhá půle je o hodně lepší, jak chodí po spálené vesnici a najde vajíčko. PĚT HVĚZD

[18. přečtení, 1194. hodnocení, 2. komentář, 84%]
Katka Svobodová
  5. 10. 2014, 15:07
Povídkové čtení, které lehce zfouknete cestou vlakem... trochu smutné čtení, ale ze života a s pěknými postřehy...