Originální název: Liebe ist nur ein Wort

Ikar (2011) 978-80-249-1666-8 566
BETA Dobrovský (2008) 978-80-7306-348-1 526
Knižní klub (1993) 80-85634-42-2 467
Práce (1991) 80-208-0234-7 376

Román je prvním do češtiny přeloženým Simmelovým dílem. Pro svůj příběh si autor zvolil prostředí soukromého školního internátu, kam většinou přicházejí děti z lepších rodin z celého světa, na které neměl nikdo čas a které vždycky cítily svou osamělost. Špatná výchova některé pokřivila a zkazila. - Páteří celého příběhu je něžná a hluboká láska mladého Olivera ke krásné Vereně, manželce úspěšného bankéře. Láska, která musí zůstat utajena a stane se tak předmětem vydírání. (Založil/a: Metalyza)

Peetuliska
  6. 1. 2015, 10:48
Kniha, která se mi naprosto strefila do nálady. Příběh Vereny a Olivera nás nenechá chladným a tak moc si přejete, aby Láska nebyla jen slovo... Chvílemi mi to přišlo jako červená knihovna, ale nikdy to netrvalo tak dlouho, aby to začalo rušit. Autor vás nechá mít rád a soucítit i se záporáky, aby vám ve vteřině na to ukázal, proč těmi záporáky jsou.
Kniha se četla moc hezky a vzbudila ve mě pocit, že v dnešní době a v mé situaci je Láska opravdu jen slovo...
VerenaLord
  29. 1. 2013, 19:53
První román tohoto autora, který se mi dostal do ruky. Byla jsem okouzlena tou zakázanou nepředvídatelnou láskou, tou drzostí a tou hrůzou, která vše zničila, nadobro.
Bloodym
  4. 12. 2013, 18:29
Když jsem knihu četla poprvé byla jsem z ní nadšená. Po několika letech jsem ji četla znova a nadšení trochu opadlo. Stále se mi líbí, je to hezký příběh, ale poněkud naivní. Na hlavní hrdince je už od začátku patrné, že potom, co prožila, prostě nebude schopná manžela opustit. Hlavního hrdiny mi bylo asi nejvíc líto, když popisoval své zážitky z letiště. Konec knihy mě zrovna moc nedojal.
LeaLea
  31. 7. 2013, 15:03
Příběh kluka, co se kvůli lásce přestal ku*vit, a ženy, co na tak riskantní podnik od začátku takříkajíc neměla koule. Takhle bych knížku popsala bezprostředně po přečtení. Nemám té knize prakticky co vytknout. Naivní láska, což vůbec neznamená, že nereálná. Synek nechvalně známého otce. Krásná, životem zklamaná žena, provdaná za vládce zeměkoule. Kupodivu mě právě láska Vereny a Olivera zajímala nejméně. Přesto žasnu, jak mi mohla Láska je jen slovo tak dlouho unikat. Objevila jsem ji až tady, díky četným komentářům. Co jen můžu vytknout? Forma mě oslovila hned na začátku a naprosto mi vyhovovala. Vynikající psychologie postav. Příběh se schovává za prvotinu, i když jí není. Schovává se za deník, a taky to není úplně pravda. Přesto to báječně funguje! Láska, intriky, přetvářka, moc. Neodtrhnete se až do konce. Já zde našla svůj největší čtenářský zážitek letošního roku.
marta-b
  29. 3. 2011, 15:09
Tuhle knížku jsem četla poprvé asi v 17ti letech a byla jsem naprosto unešená, jak úžasný příběh to byl. No, vrátila jsem se k ní teď o 12 let později a byla pro mě velkým zklamáním. Má to neuvěřitleně vleklý začátek a celé je to psané tak podivně, že mě to hrozně nudilo. Možná mě to kdysi ohromilo, protože jsem toho v té době moc načtenýho neměla, ale teď už mi to zkrátka tak nějak nestačí. Číst 10 stránek o tom, jak se někdo cpe jednim bonbonem za druhým a zvažuje, jestli bude číst dál, byla fakt nuda. Takže musim změnit hodnocení z původních 5 hvězdiček na 3 a vyřazuju knížku ze svých oblíbených. Někdy možná není úplně dobrý se po letech vracet ke stejné knížce.
Elleyne
  5. 6. 2015, 23:05
Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst už dávno, a kdybych věděla, že mě tak dostane, tak bych se do ní pustila mnohem dříve. Vlastně to všechno do sebe neskutečně zapadalo, a ten konec jen umocnil emoce celého příběhu.
Mariana.
  6. 8. 2012, 17:04
Chci říct, že ta kniha je krásná a neskutečně čtivá... To si pamatuji, i když jsem ji četla asi před 6 lety.. Chybí mi zde hodnocení 90% . Nejdříve jsem dala 80%, ale asi bych jí křivdila..
MargarethMatthews
  29. 11. 2011, 21:05
Jediné, co snad jde k tomuto počinu říci je: "smekám". Neuvěřitelné, a přece tak realistické. K této knize se určitě budu vracet a jsem si jistá, že pokaždé mne tento příběh osloví, ať budu v jakémkoliv věku...
Veronika
  24. 12. 2013, 16:02
Kniha mi bola veľmi odporúčaná, no aj napriek tomu mi dlho trvalo, kým som sa do nej pustila - a siahodlhý "obkecávačský" začiatok, ktorému som nerozumela, mi v tom veľmi nepomáhal. Kniha je denníkom mladého zamilovaného muža, na štýl ktorého som si musela trochu zvyknúť. Napriek tomu som sa do príbehu dostala. Láska Olivera a Vereny nebola pre mňa až taká prekvapujúca, bola to skôr ich naivita, ktorá ma prekvapovala. Olivera by som aj celkom chápala, ale Verena ako vydatá žena s nejakou tou minulosťou...
V každom prípade, veľmi prekvapivo ma skôr než ich románik zaujímala škola, resp. udalosti a reakcia okolia na nich... Psychológia postáv je tiež zvládnutá bravúrne - cez stránky knihy som cítila šéfovu vnútornú silu, Rašídovu nežnosť či Hansiho nenávisť. Aj napriek tomu však nemôžem dať plné hodnotenie, pretože tých "vleklých" častí tam bolo viac. Navyše, bez epilógu by kniha bola ešte lepšia. Počas úvodu sa dozvedáme, ako to celé skončí a počas celej knihy máme možnosť veľmi dobre spoznať nielen samotného Olivera, ale aj ľudí okolo neho a zistiť, ako to vlastne celé skutočne bolo. Ku knihe sa však určite vrátim, bolo tam niekoľko skutočne prenádherných myšlienok.
Henkie
  12. 6. 2013, 16:18
Já tak nemám ráda, když kniha končí špatně. Pak na ni musím dlouho myslet a tuhle z hlavy nevyženu hodně dlouho.
Takovou lásku zažít.. To je sen. Ale bez poslední kapitoly.
Ruffy
  25. 3. 2012, 22:19
Úžasná kniha, která mne opravdu velmi zaujala! Dokonale napsané a skvělý konec. První kniha, kterou jsem od tohoto autora četla a myslím, že určitě nebude poslední!

---------------------

Úžasná kniha, myslela jsem si, že romantické knihy mne už nemohou ničím překvapit a zaujmout, ale toto je opravdu něco! :)
prostejenja
  25. 2. 2013, 18:08
Knihu jsem cetla ve 14. Pamatuji si, z v te dobe na me udelala opravdu velky dojem. Pribeh o lasce dvou lidi, ktere nebylo prano, se mi libil. Nyni po 10 letech jsem ji opet mela v ruce, ale nepustim se do ni. Dilo by ztratilo sve puvodni kouzlo, protoze si nemyslim, ze by mi v soucasnosti prislo nejak zvlast kvalitni a uzasne.
D.-e.-e.-
  31. 3. 2013, 17:55
Pozor, komentář může obsahovat spoilery.
Miluju knihy, které zasáhnou, vyvolají silné emoce. Dílo Láska je jen slovo na mě opravdu hluboce zapůsobilo. Ještě dva dny po přečtení jsem byla plná změti převážně depresivních pocitů, které střídaly realistické (někdo možná řekne skeptické) myšlenky a otázky typu: Existovala vůbec reálná šance, že věci dopadnou podle představ dvojice? Neřekla bych. I přesto, že Oliver ze začátku knihy působil velice prozíravě a Verena měla za sebou řadu zkušeností, co se týče manželských záletů, ve skutečnosti byli oba velmi naivní. A konečné rozhodnutí? Dlouho jsem přemýšlela, jak bych se v jejím případě zachovala já...

Někdo možná vyjádří lítost nad absencí popisu závěrečných Oliverových pocitů. Já ji naopak vítám. Je to něco neobvyklého. Olivera jsme během knížky poznali tak dokonale, že mi po chvíli zamyšlení samy naskakovaly jeho pohnutky a pocity přesto, že nebyly přímo vyjádřené. Bravo!
majkee
  27. 11. 2012, 10:20
I přestože se čtenář dozví rozuzlení knihy ihned na začátku, vůbec to příběhu neuškodí. Přijde mi že se tento román od ostatních Simmelových trochu liší a tím je zajímavější. Největší obdiv však získává postavička Hanziho, která je tak dobře popsaná, že ještě teď k němu cítím fyzickou nenávist.
MiriamBlahova
  26. 11. 2015, 9:23
V této knize jsem zbožňovala Olivera (jeho proměnu z Casanovy na milujícího vyspělého může, který je schopen za lásku bojovat) a nenáviděla Verenu (za její zbabělost a slabost). Celou dobu jsme bojovala s protichůdnými pocity a o to víc mě kniha bavila. Nemohla jsem se dočkat konce a doufala v "lepší zítřky". Knihu vřele doporučuji, příjemné počteníčko...
Afire
  4. 8. 2013, 13:37
Výborný příběh plný zvratů, který vás udrží v napětí až do konce, přestože od prvních stran víte jak to skonči. Čistá láska a důvěra v kontrastu se zákeřnosti, podlosti a intrikami. Naděje a marnost, láska a rozum, postavy tak dobře a detailně popsané, že chápete jejich pohnutky i když je vam jejich jednání krajně nesympaticke. Plný počet, ☆, zážitek!
Ver
  13. 11. 2012, 13:10
Nádherný román, Simmel je Pan spisovatel.. Úžasný příběh krásně napsaný.. I přesto, že hned na začátku nám řekne, jak to skončí, pořád věříte a doufáte, že to bude jinak... Dokáže vtáhnout do děje a čtete a čtete...
Margot
  6. 1. 2011, 20:59
knížka, u které si pokaždé pobrečím nad nespravedlností světa a sílou lásky. krásný a hlavně dokonale barvitě popsaný příběh, který vás dostane! A ten malý hajdalák Hansi... roztrhla bych ho vejpůl...
Scarlett
  14. 7. 2013, 18:13
Oliver je i přes svou naivitu velice sympatická hlavní postava. Zato Verena Lordová mi od začátku přišla jako vypočítavá mrcha. Další sympatickou postavou je snad už jen šéf a možná princ Rašid. Děj je napínavý, ale z lítosti nad koncem hlavního hrdiny jsem dokončení knížky dlouho odkládala. Kdo čeká happy end, bude asi zklamán..
deniska89
  30. 12. 2014, 21:47
Velice strhující kniha. Věřím, že co člověk, to jiný názor na ni. Mě bavila, hlavním hrdinům jsem fandila, ale na druhou stranu si moc nedovedu představit, že by se něco podobného mělo dít v reálu. V knize se objevilo několik nádherných citátů, které jsem si ihned poznamenala. Bohužel na mě působilo rušivě občasné užití anglických nebo italských vět či větných spojení. Knihu doporučuji, určitě se nezalekněte počtu stran. Začátek je horší, ale pak kniha plyne neuvěřitelně rychle a vlastně se tam pořád něco děje.
niknikita
  12. 10. 2014, 18:29
Je to krásný příběh, který patří k mým "vyprošťovákům" a to si myslím, že mám načteno docela dost. Líbí se mi přestože je od začátku jasné, jak drsně všechno dopadne a nic na tom nemění ani krutá realita, že "láska je jen slovo"...
Lenka79
  6. 3. 2013, 14:12
První kniha, kterou jsem od J. M. Simmela četla, a naprosto mě nadchla. Teď jsem ji přečetla po hodně letech znovu a stále je výborná.
Waya90
  11. 9. 2016, 2:13
Knihu jsem poprvé četla na střední škole v prvním ročníku a naprosto mě pohltila!!! Propracovaná psychologie postav, skvělá zápletka, zajímavý styl psaní a v neposlední řadě i výborný překlad způsobily že jsem tuto knihu četla vícekrát :-)
ToVy
  7. 4. 2014, 15:36
Osmá kniha JMS, jedna z mých nejoblíbenějších a nejčtenějších, o čem svědčí vazba v havarijním stavu. Úžasná kniha, která vás stále nutí přemýšlet nad láskou, lží, smutkem, strachem. Všechno se zdá tak jednoduché a přece je tu jeden velký strach, strach z chudoby. Vše se děsně zamotává a člověk si říká, že se z toho už nedá vymotat a přece, nebýt toho hrozného strachu z chudoby, vše by nakonec snad i skončilo happy endem. Je to jedniná kniha, kterou si pomatuju přesně od JMS, ne že bych nevěděl o čem jsou knihy, které už jsem přečetl, ale vždycky když čtu knihu od JMS podruhé, nikdy si nepamatuju, jak nakonec skončí pointa děje, u této knihy si pamatuju vše, jak to začalo, jak to pokračovala a jak to skončilo. Opravdu doporučuji, zasněte se do mladické fantazie o životě a o jeho procitnutí do reality.
Monsoon
  1. 12. 2012, 20:57
Na knizku jsem se velmi tesila, ale od prvni stranky mi na ni neco vadilo - styl psani i pribeh. Parkrat jsme uvazovala, zda ji doctu. Vydrzela jsem a nejaky zazitek nakonec zanechala, mozna jsem i parkrat naprazdno polkla dojetim. Celkove si myslim, ze oslovi hlavne mladsi ctenare, kteri toho jeste nemaji tolik nacteneho. Ja se k ni uz ale urcite vracet nebudu.
Roanna
  2. 11. 2011, 8:31
Jediná kniha od Simmela, která mě (zatím) oslovila. Přestože jsem občas přeskakovala věty (některé sálodlouhé popisy mě nudily), knížku bych rozhodně doporučila. Má v sobě něco zvláštního, co vás přinutí přinejmneším k zamyšlení.
sandinkaa
  19. 1. 2016, 19:19
Knihu jsem sice nepřečetla jedním dechem, ale na to, kolik měla stránek jsem ráda, že jsem ji dočetla. Sice to nebylo úplné wow, jaké jsem čekala, ale takové oddechové čtení pro mě a nelituji, že jsem po ní sáhla.
Goofy
  4. 10. 2015, 18:28
Knihu jsem přečetla za dva dny, opravdu se četla jedním dechem. Velmi napínavý a dojemný příběh. Doporučuji!
Mistwraith
  25. 11. 2012, 13:00
Tuto knihu jsem si koupila na doporučení od kamarádky. Když jsem se podívala na její přebal a přečetla o čem je, dlouho jsem váhala, zda si ji opravdu koupit. "Srdcervoucí romány" nejsou skutečně můj šálek čaje. Nakonec mne přemohla zvědavost a knihu jsem si koupila. Od prvních stránek jsem jen četla, četla a četla. Kniha je napsána velmi realisticky, poutavě a napínavě. Je to nádherný román, který je i zároveň i vstupenkou do lidského svědomí...!
Kadli
  12. 1. 2012, 21:57
Každá stránka v této knize ve mně něco zanechala. Po dočtení poslední stránky jsem brečela asi tak týden. :) Působivé, neuvěřitelné a dotklo se mě to někde u srdce.
Mary Cocaine
  26. 9. 2011, 12:50
Začátek mě vůbec nebavil a měla jsem chuť knihu zahodit, avšak jsem ráda, že jsem setrvala ! Tato kniha je naprosto skvělá, žádná jiná mě snad takhle nepohltila tak jako "Láska je jen slovo" a já jí prostě musím mít ve své knihovně ! Vždycky se k ní budu ráda vracet...
Siera
  23. 9. 2011, 22:28
Neskutečně silný příběh lásky, který není „přeslazený“ nýbrž doopravdy reálný. 500 stránek jsem zhltla během dvou dnů a přestože byl od začátku konec řečen, stále jsem netušila, jak to všechno vlastně dopadne.
monana03
  19. 7. 2011, 8:37
Zase jednou láska silnější než cokoliv jiného způsobí záhubu hlavního hrdiny. Silný příběh, zákeřnost, která "zvedá ze židle"... Mám ráda Simmela a ani tato kniha není výjimkou.
filátko
  7. 3. 2011, 14:02
Tuto knížku mi doporučila máma s tím, že ona když jí dočetla, tak z toho byla měsíc špatná. Když jsem jí dočetla, tak jsem byla překvapená. Překvapená silou příběhu. Mistrovské dílo odehrávající se v krutém a nespravedlivém světě
jasta
  22. 11. 2010, 21:30
Pro mě je to nejlepší Simmelův román. Přečetla jsem jich už hodně, ale žádný z nich na mě už tolik nezapůsobil, jako právě tento příběh Olivera a Vereny.