Jak jsem se stal hlupákem

Originální název: How I Became Stupid

Mladá fronta - 2006
ISBN: 80-204-1040-6

Mladá fronta (2006) 80-204-1040-6 131

Je lepší být nešťastným chytrákem, nebo šťastným hlupákem? Pětadvacetiletý hrdina Antoine usoudí, že IQ je v životě spíš na obtíž, a rozhodne se metodicky naučit hlouposti. Ovšem IQ houpacího koně se nezískává snadno... Při nácvikualkoholismu upadne Antoine do kómatu po první skleničce, sebevražda se mu ani po pečlivé přípravě včetně teoretických kurzů také nevydaří. Bude jeho řešení inspirativní i pro čtenáře? Vtipná knížka s vianovským černým humorem i citlivostísi ve Francii vysloužila označení "Coelho naruby". (Založil/a: Marquitta)

Martin Page Martin Page
*1975

alča87
  11. 6. 2013, 19:20
Velmi zajímavá kniha. Hlavní hrdina prožívá určité rozčarování a cítí se poveden, je to předčasně vyspělé dítě, neví co má dělat se svou inteligencí. Autorův popis jě skvělý a někdy je popis až vyumělkovaný, absurdní. Kniha pobaví a lehce popíchně - je to kritika společnosti, ale přitom je její součástí.
Jaroslaf
  6. 3. 2013, 4:18
fajn kniha, po čase se k ní vždy vrátím. Myslím že každý inteligentnější nebo z řady vybočující člověk občas zatouží být tím "normálním." Téma knihy je mi velice blízké.