Originální název: Black Dogs

Odeon - 2009
ISBN: 978-80-207-1307-0

Odeon (2009) 978-80-207-1307-0 156
Jota (1996) 80-85617-84-6 198

Kniha Černí psi vypráví příběh manželů, kteří v mládí krátce zahořeli pro komunistickou myšlenku. Na nevšední zážitek, jenž se mladému páru přihodí během nekonvenční svatební cesty po francouzském venkově, zareagují oba po svém a jejich láska toto bytostně odlišné vnímání světa neunese. (Založil/a: Bee)

janeicka
  14. 9. 2013, 14:30
Po Pokání mé druhé seznámení s Ianem McEwanem a rozhodně ne poslední. Černí psi vás sice ze začátku můžou trochu odradit, ale čím blíže se dostáváte ke stěžejní události celého příběhu, tak nemůžete přestat číst - a jak popisují další komentáře, něco ve vás ta kniha prostě zanechá...
KatkaN
  12. 7. 2016, 16:19
Zajímavá kniha... jak bylo psáno níže, něco z ní ve mně zůstalo... A nepřišlo mi, že se musím něčím prokousávat, kniha mě bavila po celou dobu četby... Donutila mě se nad spoustou věcí zamyslet a pasáž z koncentračního tábora mě málem rozbrečela...
Anythorn
  15. 8. 2013, 16:41
Zajímavá kniha, i když poměrně složitá na pochopení. Přestože bych nedokázala převyprávět, o čem vlastně byla, rozhodně ve mně něco zanechala.
AngleTyphoon
  22. 12. 2010, 16:38
Asi do první půlky knihy jsem si neustále říkala, jestli to má cenu číst. Bylo to dost vleklé a nikde žádný náboj. Pak jsem se ale, a opravdu ani nevím jak, překousala tou pro mě podivnou první částí a dostala jsem se ke té lepší. A musím říct, že ta knížka je prostě úžasná -ač není Pokání-. Něco určitého v člověku zanechá. Za zmínku ještě stojí, že autor krásně popisuje pád Berlínské zdi.